Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rozesłali zaproszenia na lekcję chemii online. Będą ukarani

Facebook Twitter

Miała być dobra zabawa, skończy się grzywną w wysokości 3 000 złotych. Uczniowie z ósmej klasy jednej ze szkół w powiecie pszczyńskim rozesłali link do lekcji chemii. W zajęciach miało wziąć udział kilkudziesięciu znajomych. 17-latek, który wpadł na ten pomysł, będzie ukarany.

Fot. pixabay.com

Nauka online wkrótce zostanie zakończona, przynajmniej na czas poprawy sytuacji pandemicznej. Jednak w jednej ze szkół w powiecie pszczyńskim, zostanie zapamiętana na dłużej.

Na początku marca 2021 roku, ósmoklasiści, w ramach „dobrej zabawy” zaprosili na swoje zajęcia kilkadziesiąt osób. Wtedy żaden z nich nie zdawał sobie sprawę z konsekwencji. Policjanci po zdarzeniu przyjęli zawiadomienie o wykroczeniu polegającym na świadomym utrudnianiu lekcji. Po przesłuchaniu świadków ustalili jego sprawcę.

Okazał się nim 17-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego. Młody mężczyzna utrudniał udział w zajęciach poprzez używanie wulgaryzmów, włączanie muzyki i obrażanie nauczyciela. Wobec nastolatka skierowano już wniosek do sądu o ukaranie. Za takie wykroczenie grozi grzywna do 3 tysięcy złotych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 grudnia 2022