Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rozkład jazdy autobusów w powiecie wodzisławskim. Od dzisiaj będą zmiany

Facebook Twitter

Od niedzieli (26.05.) korekta rozkładu jazdy Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej. Dotyczy wszystkich linii i jak zapowiada organizator przejazdów, to ostatnia zmiana przed wakacjami i nowym rokiem szkolnym.

Wodzisławska Komunikacja Powiatowa
fot. powiatwodzislawski.pl

Rozkład jazdy autobusów. Sprawdź godziny odjazdów przed podróżą

Większość zmian nastąpiła na prośby pasażerów i dotyczy godzin odjazdów autobusów na poszczególnych kursach. Przebieg linii i opłaty za przejazd pozostają bez zmian. Dodajmy, że w wakacje wraca promocja biletu sieciowego za jedyne 29,99 zł. Za tę cenę będzie można jeździć dowolną liczbę razy na wszystkich uruchamianych w wakacje liniach w okresie od 24 czerwca aż do 31 sierpnia.

Skorzystanie z ulgi będzie możliwe po zakupie karty elektronicznej (tzw. PKS Karty) w jednej z kas:

  • na dworcu autobusowym w galerii handlowej „Karuzela” w Wodzisławiu Śl. przy ul. Targowej,
  • na dworcu autobusowym w Raciborzu przy ul. Batorego,
  • w punkcie sprzedaży biletów okresowych w Małej Galerii w Jastrzębiu-Zdroju przy Al. Piłsudskiego.

Konieczność zakupu PKS Karty dotyczy wyłącznie osób, które jeszcze takiej karty nie posiadają. Bilety w promocji wakacyjnej nie będą dostępne w sprzedaży u kierowców czy aplikacji moBILET.

Z kolei uczniowie, którzy wykupili bilet miesięczny na czerwiec przez cały okres wakacyjny będą mogli korzystać z Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej bezpłatnie. Wystarczy w jednej z kas doładować posiadaną kartę specjalnym bezpłatnym biletem.

W każdy weekend i święta na dwóch liniach autobusowych uruchomione zostały specjalne kursy z przyczepą rowerową, tzw. cyklobusy. Na linii 35 autobusem można dojechać do tras rowerowych w rejonie Polderu Buków, a także do ośrodków wypoczynkowych w Olzie (przystanek Olza Dworzec kolejowy) i Bukowie (przystanek Buków Główna/Owocowa). Z kolei linia 38 poprowadzi z Wodzisławia Śląskiego do Godowa, gdzie swój bieg rozpoczyna „Żelazny Szlak Rowerowy” po polsko-czeskim pograniczu.

Cyklobus to niezwykle praktyczne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą połączyć podróż autobusem z aktywnością na dwóch kółkach. Wystarczy przygotować swój rower, a cyklobus zabierze go w podróż. Dzięki temu podróżujący mogą łatwo dotrzeć do ciekawych tras rowerowych, nie martwiąc się o dojazd ani logistykę transportu roweru.

Cena biletu na przewóz roweru wynosić będzie jedynie 1 zł, co oznacza, że łączny koszt podróży za pasażera wraz z rowerem wyniesie 3 zł. To bardzo atrakcyjna oferta dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu, nie rezygnując przy tym z wygody podróży. Obecnie trwają prace nad wprowadzeniem możliwości zakupu biletu na cyklobus w obsługującej powiatową komunikację aplikacji moBILET.

Wszelkie informacje dotyczące Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej można znaleźć na dedykowanej stronie: rozklady.powiatwodzislawski.pl Znajduje się tam nie tylko rozkład jazdy, ale również schemat linii, mapa przystanków oraz cennik (informacje taryfowe). Na stronie można też znaleźć bieżące komunikaty dotyczące zmian w funkcjonowaniu komunikacji.

Bilety jednorazowe i jednodniowe w Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej można kupić:

  • bezpośrednio u kierowcy autobusu (płatność możliwa również kartą lub telefonem),
  • w biletomacie przy stanowiskach autobusowych na terenie dworca autobusowego przy galerii handlowej „Karuzela” w Wodzisławiu Śląskim,
    aplikacji na smartfon moBILET.

Bilety okresowe wymagają posiadania elektronicznej PKS Karty, dlatego ich kupno możliwe jest jedynie w kasach stacjonarnych na dworcach w Wodzisławiu Śl. i Raciborzu oraz w Małej Galerii w Jastrzębiu-Zdroju.

Wodzisławska Komunikacja Powiatowa korzysta też z aplikacji „Kiedy przyjedzie”, dzięki której na bieżąco można śledzić ruch autobusów według poszczególnych linii czy konkretnych przystanków.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 lipca 2024