Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rozlicz PIT! Na zeznanie podatkowe jest czas do 2 maja

Facebook Twitter

To ostanie dni na rozliczenie się z Urzędem Skarbowym. Zeznanie podatkowe w tym roku musimy złożyć do 2 maja.

zeznanie podatkowe

Zeznanie podatkowe: najczęściej on-line

Zdecydowana większość podatników rozlicza zeznanie podatkowe przez internet, odwiedzając stronę e-urząd. Nie inaczej jest w rybnickiej skarbówce, którą odwiedził Arkadiusz Żabka:

Katarzyna Kupczak: Mamy złożone już na chwilę obecną 65 zeznań, z czego jest 94% zeznań elektronicznie złożonych i praktycznie z większości zeznań wynika nadpłata, która ma związek z niskimi podatkami, z obniżoną stawką podatku to 12%.

Radio 90: Czasu coraz mniej.

Katarzyna Kupczak: Tak, w tym roku mamy nawet trochę więcej czasu, ponieważ termin do złożenia zeznania upływa nam drugiego maja. Polecamy usługę e-urząd, bo tam już jest zenanie przygotowane do podatnika. Wystarczy tylko kliknąć, żeby je wysłać i sprawa jest gotowa.

– mówiła Katarzyna Kupczak kierownik działu obsługi bezpośredniej podatników.

Katarzyna Kupczak kierownik działu obsługi bezpośredniej podatników US w Rybniku

Najwcześniej rozliczały się osoby, którym przysługiwał zwrot nadpłaconego podatku. Najpóźniej ci, którzy mają niedopłatę i muszą zwrócić pieniądze. Aby uniknąć kolejek, najlepiej zarezerwować wcześniej wizytę on line – dodaje Katarzyna Kupczak.

Katarzyna Kupczak: Na samym końcu też są składane zeznania, z których wynika kwota do zapłaty. W tym roku bardzo szybko też nadpłata jest zwracana i jest krócej niż w ustawowym terminie. Zachęcamy korzystanie z usługi e-urzędu. Logujemy się na www.podatki.gov.pl i tam sobie rezerwujemy wizytę, jeżeli chcemy coś załatwić w urzędzie, jak również składamy zeznanie. Przypominamy również wszystkim podatnikom, którzy wynajmują prywatnie, że od 1 stycznia 2023 jedyną formą opodatkowania tego przychodu jest forma ryczałtu, czyli płacimy ryczałt od przychodów ewidencjonowanych.

Przypomnijmy, 2 maja Urzędy Skarbowe będą czynne od 8. do godziny 14:30.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj