Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rozliczenie PIT-37 przez internet – czy to się opłaca?

Facebook Twitter

Jednym z najważniejszych zobowiązań każdego pracownika jest złożenie rocznego zeznania podatkowego. Obecnie istnieje możliwość zrobienia tego całkowicie przez internet, co pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu. W tym celu warto skorzystać z praktycznego, a przy tym całkowicie darmowego programu rozliczeniowego. Dzięki temu bardzo łatwo unikniesz błędów w formalnościach.

Dla wielu osób wypełnianie i składanie formularza PIT to nie lada wyzwanie. Ze względu na wysokie kary związane z ewentualnymi błędami podatkowymi, powoduje mnóstwo stresu i obaw. Z tego względu warto maksymalnie uprościć sobie to zadanie i uniknąć kolejek podczas tradycyjnego składania deklaracji w urzędzie. W takim przypadku doskonale sprawdzi się darmowy program do rozliczenia PIT online, taki znajdziejsz np. na stronie: https://urzadskarbowy-pit.pl/. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym wystarczy jedynie prawidłowo uzupełnić dane, aby system samodzielnie policzył wszystkie wartości z uwzględnieniem podatku. Możesz to wszystko zrobić wygodnie bez wychodzenia z domu. Rozliczając się w ten sposób, możesz też wspomóc wybraną organizację pożytku publicznego poprzez wpisanie KRS. Jeśli chcesz przekazać 1% podatku na chore i niepełnosprawne dzieci, możesz to zrobić np. wpisując numer KRS Fundacji Agnieszka, znajdziesz go na stronie http://fundacjaagnieszka.pl/.

Dlaczego warto rozliczać PIT online?

Z roku na rok coraz więcej osób korzysta z możliwości rozliczenia PIT-u online. Nic w tym dziwnego, gdyż obecnie jest to najłatwiejszy, a zarazem najwygodniejszy sposób złożenia deklaracji bezpośrednio do urzędu. Jak się okazuje, takie rozwiązanie ma mnóstwo korzyści. Przede wszystkim umożliwia bezpłatne uzupełnienie wszystkich formalności z dowolnego miejsca na ziemi. Wystarczy jedynie posiadać dostęp do sieci.

Kolejną dużą zaletą rozliczania PIT przez internet to bezpieczeństwo i ograniczenie ryzyka popełnienia błędu do minimum. Tego typu programy zwykle mają bankowe standardy i są certyfikowane, co gwarantuje, że dane pozostaną skutecznie chronione. Wysyłają one dokumenty do odpowiedniej placówki w wersji szyfrowanej, co zapobiega przed ewentualnymi atakami. Jednocześnie łatwe użytkowanie programów do PIT sprawi, że zrobisz to całkowicie bezbłędnie.

Na czym polega odliczenie 1% OPP?

Każda osoba składająca coroczne zeznanie podatkowe ma możliwość bezpośredniego przekazania części kwoty należnej fiskusowi na rzecz fundacji dla dzieci lub innych organizacji pożytku publicznego. W tym przypadku podatnik wspiera wybrany cel bez konieczności ponoszenia żadnych, dodatkowych kosztów. Część kwoty zostaje wtedy automatycznie przekazana z budżetu państwa. Jeśli chcesz oddać 1 procent podatku i pomóc potrzebującym, wystarczy jedynie wybrać odbiorcę z listy organizacji.

Aktualnie maksymalną kwotą, jaką można przekazać to 1%. Wyjątkiem jest sytuacja, w której podatnik składa więcej niż jeden formularz. Pieniądze na konto bankowe wybranej fundacji przekazuje Naczelnik Urzędu Skarbowego w terminie od maja do lipca roku następującego po roku podatkowym, za które składane jest zeznanie. Jednym warunkiem tego to dotrzymanie terminu rozliczenia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 lipca 2021