Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rozmowa o książce „Anglik, który ocalił japońskie wiśnie”

Facebook Twitter

Biblioteka Główna w Jastrzębiu-Zdroju zaprasza na spotkanie zogniskowane wokół Japonii. Wydarzenie będzie miało miejsce w czwartek (4.03.) o godzinie 17.00 na profilu Facebookowym.

Japonia od zawsze rozpalała wyobraźnię, przyciągała podróżników, multiplikowała skojarzenia. Jednym z obrazów, które kojarzą się z tym krajem jest kwiat kwitnącej wiśni. I to on stanie się punktem wyjścia do rozmowy o Japonii, którą zostanie przeprowadzona z Joanną Wojtasiewicz z Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.

Dzięki Wydawnictwu Uniwersytetu Jagiellońskiego będziemy mogli porozmawiać o wydanej przez nich książce „Anglik, który ocalił japońskie wiśnie” autorstwa Naoke Abe. Bohaterem naszego spotkania będzie Collingwood „Cherry” Ingram zamożny brytyjski przyrodnik zafascynowany ozdobnymi drzewami. Nasze wirtualne spotkanie będzie doskonałą okazją do zgłębienia zagadnień związanych z symboliką kwiatu wiśni, do rozmowy o funkcjonowaniu tego motywu  w literaturze i kulturze, do sportretowania epoki, w której żył „Cherry” i dyskusji na temat jego niezwykłej pasji.

-Informuje biblioteka.

Spotkanie odbędzie się online 4 marca o godz. 17:00 Fanpage’u jastrzębskiej biblioteki.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj