StartWiadomości Wiadomości dnia Wywiady

Rozmowa w Radiu 90: Czy strażnicy miejscy w Wodzisławiu doczekają się podwyżki?

Tak też się stanie – mówił w Radiu 90 o poranku, Prezydent Wodzisławia Ślaskiego Mieczysław Kieca:

W prowadzonych konkursach naborowych na wolne stanowiska, nie umieliśmy znaleźć kandydatów, w związku z powyższym ustaliliśmy, że lepiej te wakaty ograniczyć i wygospodarowane w ten sposób środki, przeznaczyć na regulację dla pracowników, którzy mają zwiększony zakres obowiązków.

Radio 90: Widzi Pan sens utrzymywania Straży Miejskiej?

Nie wyobrażam sobie, aby w 50 tysięcznym mieście nie było Straży Miejskiej, jeżeli zobaczymy jak ważne zadania ma Straż Miejska związane z akcjami smogowymi, z dbaniem o bezpieczeństwo i porządek, nie zastąpi tej funkcji Policja.

Radio 90: To skoro Pan tak twierdzi to może warto wesprzeć ich też finansowo?

Wszystkie stanowiska warto wspierać finansowo, ale warto je też dobrze z wartościować, opisać, kto ma czym się zajmować.

Ale pod lupę brana jest nie tylko praca strażników miejskich, ale i całej wodzisławskiej administracji, bo brakuje pracowników  bo ci, którzy są chcą więcej zarabiać:

Podjęliśmy decyzję o tym, że przeprowadzany jest obecnie proces opisu stanowisk pracy, prowadzi to sekretarz od miesiąca lutego. Wstrzymane są na razie awanse i regulacje płacowe. Opisujemy wszystkie stanowiska, przygotowujemy jasną ścieżkę awansu. Na tej bazie chcemy zaproponować wszystkim pracownikom zupełnie nową jakość pracy. Wartościowanie ścian, stanowi ścieżkę awansu, a także docelowo podwyżki.

Proces opisu wszystkich stanowisk pracy ma jeszcze potrwać dwa miesiące, później mają być przygotowane nowe regulacje płacowe.

Czytaj: Brakuje chętnych do pracy w Straży Miejskiej

Zostaw komentarz