StartKultura

„Rozmowy przy zbieraniu borówek”

To próba przedstawienia konfliktu na tle różnic w postrzeganiu świata i przeżywania wędrówki – zarówno samotnej jak i tej wspólnej, z innymi ludźmi. Premiera spektaklu w budynku przy Zamkowej 1, w najbliższy piątek (29.07.) o 19.00, dodatkowe pokaz o tej samej porze dzień później (30.07.).

PREMIERA: 29.07.16 (piątek), godz. 19.00, dodatkowy pokaz: 30.07.16 (sobota), godz. 19.00. Wstęp wolny.

Widowisko teatralne „Rozmowy przy zbierania borówek” przenosi nas w Beskidy 2016 roku, gdzie toczy się konflikt na tle różnic w postrzeganiu świata i przeżywania wędrówki – zarówno samotnej jak i tej wspólnej, z innymi ludźmi.

Dzieci z O!Świetlicy Krytyki Politycznej w spektaklu w reżyserii Bogusława Słupczyńskiego zabierają nas na górski szlak, do Istebnej czy na Baranią Górę. Na ich drodze pojawiają się dzikie koty, sowy przecinające drogę i… auta.

„Rozmowy przy zbieraniu borówek” to również historia o ludziach gór, takich jak Jerzy Kukuczka czy 17-letni żołnierz, pochowany w Beskidzkim lesie. Przygody dzieci są magiczne i tajemnicze jak nocna wyprawa na Gańczorkę, śpiew ptaka w ciemności, szum strumyka w drodze na Karolówkę. W spektaklu zagrają „na żywo” „Wałasi” – kapela wykonująca tradycyjną muzykę Beskidów oraz własne kompozycje inspirowane naturą i górskimi krajobrazami.

Scenariusz i reżyseria: Bogusław Słupczyński
Muzyka: Wałasi
Zdjęcia i multimedia: Rafał Soliński
Aktorzy: Dzieci i młodzież z O!Świetlicy Krytyki Politycznej (Natalia Puzoń, Aleksandra Podżorska, Patrycja Kowalska, Dominika Brejza, Oliwia Kral, Natalia Marek, Patrycja Kral, Laura Kacyrz, Kacper Kacyrz, Patryk Nowosadko, Patryk Tomaszewicz, Paulina Tomaszewicz, Iwona Żur, Natalia Brejza, Bartek Moik).

Zostaw komentarz