Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rozmowy w Kompanii Węglowej zerwane. Nie ma szans, by wrócić do negocjacji

Facebook Twitter

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, fiaskiem zakończyły się rozmowy Kompanii Węglowej ze związkami zawodowymi w sprawie restrukturyzacji spółki. Powód? Związek Zawodowy Kadra nie zgodził się na ustalenia pozostałych 12 związków.

Mówi Zbigniew Madej rzecznik Kompanii Węglowej:

Niestety, nie udało się zawrzeć porozumienia ze związkami zawodowymi, chociaż wydawało się, że jesteśmy tego bardzo bliscy. Niestety całość porozumienia zablokował jeden związek zawodowy „Kadra”, który po prostu nie przyjął przyjętego wcześniej ustnie ustalonego porozumienia. I ze względów formalno-prawnych nie doszło do porozumienia. W tej chwili zarząd Kompanii Węglowej przygotowuje już całościowy program restrukturyzaji spółki do 2020 roku i przedstawi go do 31 stycznia radzie nadzorczej.

Restrukturyzacja, która ma być wprowadzona od 1 kwietnia tego roku, zakłada łączenie kopalń, zwolnienie tysiąca pracowników administracji i sprzedaż kopalni Szczygłowice. Do rozmów już nie możemy wrócić – podkreśla Zbigniew Madej:

Nie ma już możliwości powrotu ze względów formalno-prawnych, te terminy już upłynęły. A zatem zarząd Kompanii Węglowej nie jest już zobligowany do prowadzenia rozmów.

Wcześniejsze ustalenia pozostałych związków zawodowych z przedstawicielami Kompanii Węglowej, zakładały, że nie będzie zwolnień, w zamian za to pracownicy administracyjni przez trzy lata nie będą otrzymywać 14 pensji oraz bonów żywnościowych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 lipca 2024