Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rozpoczęcie roku szkolnego w dwóch śląskich szkołach średnich kształcących młodzież w klasach o profilu Straży Granicznej

Facebook Twitter

Kolejny raz uczniowie szkół średnich w Tarnowskich Górach oraz Raciborzu rozpoczęli kształcenie w klasach o profilu Straży Granicznej.

fot. www.slaski.strazgraniczna.pl

Dwa lata temu, 24 lutego 2020 roku podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Śląskim Oddziałem Straży Granicznej i Zespołem Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach, a 7 kwietnia również pomiędzy Zespołem Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu. Na mocy porozumień od 1 września 2020 roku w tych szkołach realizowany jest program nauczania w ramach przedmiotu uzupełniającego „ochrona granicy państwowej z elementami prawa”.

fot. www.slaski.strazgraniczna.pl

Podpisane porozumienia mają na celu wspólne kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich, pielęgnowanie tradycji narodowych i formacji granicznych, przygotowanie potencjalnych kandydatów do służby w Straży Granicznej oraz wspólne organizowanie wydarzeń o charakterze naukowym i edukacyjnym. Nabyta w toku edukacji wiedza i umiejętności stanowić będą solidną podstawę dla kandydatów w trakcie procesu rekrutacji do służby w Straży Granicznej.

Do obecnie kształcących się w profilowych klasach Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu 97 uczniów dołączy 51 uczniów klas pierwszych. Ich nauczycielem z dniem 1 września stał się funkcjonariusz ŚlOSG plut. SG Dawid Strokosz. Natomiast prowadzącą zajęcia w szkole w Tarnowskich Górach została mł. chor. SG Anna Gierczycka, która pod swoją opieką będzie miała 34 uczniów.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2022