Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rozpoczęła się wycinka drzew pod budowę drugiego etapu Drogi Regionalnej w Rybniku

Facebook Twitter

Rozpoczęła się wycinka drzew pod budowę drugiego etapu Drogi Regionalnej w Rybniku. Aktualnie miasto prowadzi wycinkę na terenach, które przejęło od osób prywatnych. Jak już was informowaliśmy, pod koniec roku znalazły się pieniądze na drugi etap Drogi Regionalnej Racibórz - Pszczyna.

Miasto otrzymało 100 milionów złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Potrzeba jeszcze co najmniej 150 milionów, by rozpocząć budowę. Nie czekając na kolejne dofinansowania rozpoczęto wycinkę drzew. W sumie pod topór idzie hektar drzewostanu. Mówi naczelnik wydziału dróg w Urzędzie Miasta Rybnika:

Jacek Hawel: Wykonawca wszedł na plac budowy i rozpoczął proces wycinki drzew, które znajdują się w przestrzeni pasa drogowego w planowanej kontynuacji budowy Drogi Regionalnej. Jeżeli chodzi o powierzchnię, to jest nieco ponad hektar, co do ilości drzew to jest ich około 500. Potraktujmy tą wycinkę jako wstęp i przygotowanie do tej głównej fazy projektu tj. wznoszenie obiektu jakim jest droga. Kiedy to nastąpi? Chcielibyśmy jak najszybciej.

Największa wycinka dopiero przed nami. Droga ma przebiegać przez tereny leśne i wycięciem drzew zajmować się będzie Nadleśnictwo Rybnik

– dodaje nasz rozmówca.

Jacek Hawel: Drzewostan, który w tym korytarzu przyszłej Drogi Regionalnej tego odcinka w kierunku od Wodzisławskiej przebiegając przez Niedobczyce i Niewiadom, również przechodzi przez tereny leśne lasów państwowych i ten drzewostan będzie wycinany przez nadleśnictwo. Co do terenów leśnych nie mówimy tu o sztukach, bardziej patrzymy na powierzchnię i to jest kilka hektarów.

Drugi rybnicki odcinek Drogi Regionalnej ma mieć 4 kilometry, wybudowany ma być w tym samym standardzie co pierwszy do Żor. Póki co brakuje 150 milionów złotych, ale jak zapowiadał prezydent Piotr Kuczera, miasto będzie aplikować o kolejne środki w ramach drugiej edycji Polskiego Ładu.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj