Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rozpoczęło się głosowanie nad budżetem obywatelskim 2022 w Rybniku

Facebook Twitter

Dziś (18.10) o godzinie 8.00 rozpoczęło się głosowanie nad budżetem obywatelskim 2022 w Rybniku. Jest on obowiązkowy w miastach na prawach powiatu. W Rybniku do podziału jest blisko 5 milionów złotych. Jak, gdzie i do kiedy można oddać głos?

Po pierwsze, głosować mogą wszyscy mieszkańcy Rybnika, bez względu na wiek. Każdy głosujący dysponuje dwoma głosami: jednym na projekty o znaczeniu ogólnomiejskim i drugim na projekty o znaczeniu lokalnym, bez względu na dzielnicę zamieszkania.

Głosować można przez internet na stronie miasta Rybnika do piątku (22.10.) do godziny 24.00, lub w dodatkowych punktach do głosowania przez internet obsługiwanych przez wolontariuszy zgłoszonych przez kilka rad dzielnic.

Można też tradycyjnie oddać głos na karcie do głosowania i wrzucić go do urny. Znajdziecie ją w Punkcie Informacji Miejskiej halo!Rybnik, gdzie głosowanie trwa do piątku (22.10.) do 13.00.

W głosowanie jak zwykle bardzo mocno zaangażowały się szkoły, które przez uczniów namawiają rodziców do wybrania konkretnych pomysłów, bardzo aktywnie o głosy zabiegają pomysłodawcy projektów w mediach społecznościowych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj