Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rozpoczęły się Dni Seniora w Rybniku. Będą warsztaty i koncerty

Facebook Twitter

32 tysiące seniorów, z czego większość stanowią kobiety, żyje w Rybniku. Dlatego też od kilku lat w ramach święta miasta, odbywają się Dni Seniora. W sobotę (16.06.) na deptaku i w Halo Rybnik warsztaty poświęcone obsłudze smartfona, bezpieczeństwu i zdrowiu, w niedzielę (17.06.) na rynku koncerty, między innymi Czerwonych Gitar i Krystyny Giżowskiej.

Fot. rybnik.eu

Jak na co dzień żyje się seniorom w 140 tysięcznym mieście? Sprawdzał Arkadiusz Żabka:

Wyjątkiem potwierdzającym tę regułę jest Andrzej Oświęcimski, urodzony w roku 1939, od lat jest miejskim radnym i członkiem Rybnickiej Rady Seniorów:

Seniorzy załatwili gdzieś około 4 lub 5 tysięcy Kart Seniora. Senior może z ulgą korzystać z różnego rodzaju usług. Dalej trzeba będzie walczyć i starać się w różnego rodzaju firmach, przedsiębiorstwach, czy urzędzie, żeby seniorzy mieli więcej pola do popisu, więcej ulg. Senior teraz jest jednym z najważniejszych członków naszej społeczności!

Karta Seniora wydawana jest osobom powyżej 60. roku życia. Dzięki niej tańszy jest bilet na pływalnię, bilet do Teatru Ziemi Rybnickiej czy bilet na imprezy w Domu Kultury. Partnerami Karty Seniora są też firmy prywatne: salony fryzjerskie, kosmetyczne, ośrodki rehabilitacyjne, zakłady optyczne, szkoły językowe, restauracje, czy nawet przedsiębiorstwa zajmujące się wymianą opon i odgrzybianiem klimatyzacji.

Program Dni Seniora znajdziecie TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj