Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rozpoczęły się ferie inne niż do tej pory. Na jakie atrakcje mogą liczyć uczniowie?

Facebook Twitter

Rozpoczęły się ferie, z powodu pandemii będą inne niż do tej pory. Nie tak miał wyglądać dwutygodniowy wypoczynek od nauki. Nie wyjedziemy na zimowiska, narty, nie pójdziemy na basen, nie ma też tradycyjnych otwartych zajęć organizowanych przez ośrodki sportowe czy kulturalne. Co pozostaje uczniom?

Fot. aaleks_romanova \ pixabay.com

Dzieci i młodzież w zdecydowanej większości spędzi ten czas tak jak w ostatnich miesiącach: przed telefonem i komputerem. Bo wychodzić z domu mogą dopiero po godzinie 16.00. W Jastrzębiu-Zdroju, Wodzisławiu Śląskim, Żorach i Rybniku żadna ze szkół publicznych nie prowadzi półkolonii. Wyjątkiem jest społeczna szkoła podstawowa w Rybniku, a w powiecie rybnickim tylko gmina Lyski prowadzi takie zajęcia dla dzieci. W Raciborzu półkolonie dla uczniów klas I-IV prowadzą dwie szkoły, a w Cieszynie jest to sześć placówek.

Szczęście mają ci, którzy chodzą przez cały rok na zajęcia do klubów sportowych. Niektóre z nich jak na przykład Rybnicki Młodzieżowy Klub Sportowy prowadzą treningi w wybranych sekcjach. Pólkolonie organizuje także szkółka piłkarska Rybnickiego Klubu Piłkarskiego ROW. Zajęcia podczas ferii prowadzi również Ognisko Pracy Pozaszkolnej Przygoda w Rybniku. No i mamy zajęcia online prowadzi je między innymi Wodzisławskie Centrum Kultury, prowadzą je także biblioteki czy ośrodki kultury.

W całym regionie jest tylko jedno zgłoszenie obozu szkoleniowego, to Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj