Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Rozpoczęły się prace przy budowie drogi Racibórz–Pszczyna

Facebook Twitter

Pod koniec kwietnia Rybnik przekazał wykonawcy plac budowy i przedsiębiorca rozpoczął realizację inwestycji. Na początku przypomnijmy, że firma z Zawiercia zrealizuje dwa zadania: Budowę Regionalnej Drogi Racibórz-Pszczyna w Rybniku i Żorach oraz Budowę Drogi Śródmiejskiej na odcinku od Węzła Śródmiejskiego do skrzyżowania z ulicą Obwiednia Południowa w Rybniku.

Wykonawca rozpoczął od prac przygotowawczych. Chodzi o inwentaryzację terenu, wyznaczenie osnowy geodezyjnej, budowę dróg serwisowych, placów składowych oraz przygotowanie projektów ruchu tymczasowego. Harmonogram robót przewiduje wykonanie najpierw prac polegających na wzmocnieniu podłoży, fundamentowaniu czy stabilizacji gruntów.

To oznacza, że efekt prac w części nadziemnej widoczne będą dopiero po kilku miesiącach. Co ważne roboty będą wykonywane równolegle a nie szeregowo, czyli jednym czasie na wielu odcinkach. Inwestycja ma zostać zakończona 31 lipca 2019 roku. Koszt prac to ponad 352 i pół miliona złotych.

Co ważne, prace będą wykonywane równolegle, a nie szeregowo, to znaczy w jednym czasie na wielu odcinkach. Inwestycja zakończona zostanie do 31 lipca 2019 r. Wartość umowy to 352 567 213,94 zł.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj