Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rozpoczyna się kolejna inwestycja drogowa na Śląsku Cieszyńskim

Facebook Twitter

Rozpoczyna się kolejna inwestycja drogowa na Śląsku Cieszyńskim. To remont ul. Tuwima w Kaczycach i Korczaka w Kończycach Małych. Przebudowany zostanie odcinek drogi od DW 937 do granicy państwa z Republiką Czeską.

fot. www.powiat.cieszyn.pl

W zeszłym roku podpisano umowę na dofinansowanie remontu na kwotę 3 mln złotych. Droga zostanie wzmocniona, przebudowana, gruntownie wyremontowana, poszerzona na łukach na odcinku 2,5 km.

Jest to jeszcze niewyremontowany odcinek na dojeździe do granicy. Zakres przebudowy polega na wzmocnieniu istniejącej konstrukcji drogi oraz wykonaniu nowego pakietu warstw bitumicznych, zostanie wykonane ujednolicenie jezdni do szerokości 5,5 m z poszerzeniami na łukach, przebudowa skrzyżowań z drogami podporządkowanymi, odtworzenie poboczy utwardzonych oraz wykonanie odwodnienia drogi. Realizacja zadania potrwa do połowy listopada bieżącego roku. Jeżeli warunki atmosferyczne będą sprzyjające i dobra organizacja budowy, być może wykonawcy uda się sprawniej przeprowadzić tę realizację.

Wkład własny zostanie sfinansowany przez Powiat Cieszyński i Gminę Zebrzydowice wynosi po 50%. Całość ma kosztować 4 mln złotych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj