Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rozśmieszają i pomagają. Fundacja Kabaretu Młodych Panów- „Piątka” działa na piątkę

Facebook Twitter

Powstali by pomagać i na razie dobrze wywiązują się z tego zadania. Fundacja "Piątka" założona przez członków Kabaretu Młodych Panów podsumowała nieco ponad rok swojej działalności.

W tym czasie zgromadzili niemałe środki finansowe – ponad 162 tysiące złotych – dzięki którym udało się pomóc wielu potrzebującym, czy to osobom czy instytucjom. Mówi prezes Fundacji Piątka, Piotr Sobik:

„…pieniądze jakie trafiają do nas od Fundacji Piątka, bardzo pomagają nam w funkcjonowaniu, dobrze je wykorzystujemy” – mówi Prezes Fundacji „Stworzenia Pana Smolenia” Joanna Kubisa i jej członek, Tomisław Stefaniak. Na co są wydawane?

Fundacja Piątka pozyskuje środki dzięki którym może pomagać, z różnych źródeł. Między innymi organizując imprezy: Kabaryjton i letnią edycję Legendarnego Kosmicznego Meczu.

Robert Korólczyk, członek Kabaretu Młodych Panów od kilku lat przed świętami Bożego Narodzenia organizuje w Świdnicy, gdzie mieszka, akcję „Podziel się”. Z pomocą wolontariuszy gromadzi dary, które później rozwozi do potrzebujących. Teraz chciałby podobną akcję zorganizować także w Rybniku:

Działalność Fundacji Piątka, to nie tylko bezpośrednia pomoc. Fundacja zorganizowała także akcję „Weź, nie bierz”, która miała za zadanie ostrzegać przez zgubnym wpływem zażywania dopalaczy. Mówi jej koordynator, członek Kabaretu Młodych Panów, Łukasz Kaczmarczyk:

Spektakl obejrzało już ponad 3,5 tysiąca uczniów powyżej 13-go roku życia. Akcja „Weź nie bierz” ma zostać powtórzona na początku przyszłego roku. Być może zostaną wtedy poruszone także inne problemy, z jakimi zmaga się obecna młodzież, między innymi cyberprzemoc. Przed Fundacją kolejny rok intensywnej pracy, ale także realizacja wytyczonych planów – dodaje jej prezes Piotr Sobik:

Dodajmy, że wiadomo już kiedy odbędą się dwie sztandarowe imprezy Fundacji. Pierwszego czerwca, w dniu Dziecka, na rybnickim stadionie odbędzie się letni Legendarny Kosmiczny Mecz, a siedemnastego czerwca- Kabaryjton.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj