Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rozstrzygnięto przetarg na raciborski żłobek. Powstanie jeszcze w tym roku

Facebook Twitter

Jest wykonawca nowego żłobka w Raciborzu. Miasto rozstrzygnęło właśnie przetarg na jego budowę. W postępowaniu złożono 5 ofert, w tym 2 odrzucono. Wybrano firmę, która za kwotę 4 286 516,18 złotych jeszcze w tym roku zrealizuje zadanie.

fot. pixabay.com

Na budowę żłobka miasto pozyskało 3 miliony 300 tysięcy złotych dofinansowania z programu Maluch+. Jak zapewniają w raciborskim magistracie, placówka będzie komfortowa, bezpieczna dla dzieci, dobrze wyposażona, pozbawiona barier architektonicznych. Żłobek będzie miał własną kuchnię, plac zabaw, tarasy i ekologiczne systemy pozyskiwania energii.

Jednocześnie miasto nie wycofuje się ze wsparcia dla podmiotów niepublicznych prowadzących tzw. punkty opieki dziennej. Wysokość dofinansowania do każdego raciborskiego dziecka w takiej placówce wynosi 500 zł. Korzysta z niego 160 dzieci. Wsparcie to zostanie utrzymane po wybudowaniu nowego żłobka.

Nowy żłobek wybudowany zostanie na Ostrogu przy ul. Bielskiej w bezpośrednim sąsiedztwie Przedszkola nr 24.

Będą w nim komfortowe warunki dla 100 dzieci w 4 oddziałach. Budynek żłobka będzie obiektem parterowym o powierzchni 740 m2. Każdy z czterech oddziałów będzie miał 80 m2 powierzchni i przynależny sobie taras. Placówka uzupełni ofertę żłobka na Słonecznej.

Rodzice już pytają, czy mogą zapisać dziecko do żłobka na Ostrogu. Pojawiają się także pytania o pracę w nowej placówce. Póki co obowiązuje jedna lista oczekujących na miejsce w publicznym żłobku – prowadzi ją dyrektor placówki przy ul. Słonecznej. Informacje o naborach zarówno dzieci do nowego żłobka jak i opiekunów i pozostałego personelu (planuje się zatrudnienie ok. 25 osób) będą podane w drugiej połowie roku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 maja 2021