Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rozstrzygnięto przetarg na zagospodarowania Miejsca Obsługi Pasażerów przy autostradzie A1 w Mszanie

Facebook Twitter

Przedsiębiorstwo z Żor uruchomi Miejsce Obsługi Podróżnych przy autostradzie A1 w regionie. Chodzi o MOP Mszana Południe. Całkowity czas realizacji inwestycji powinien zakończyć się za nieco ponad rok od dnia podpisania umowy. Ta, jeśli nie będzie odwołań, będzie sygnowana jeszcze w tym miesiącu.

fot.gov.pl/web/gddkia-katowice

Najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum firm Ben-Bud z Żor z kwotą 2 285 000 zł. Jeśli nie będzie odwołań do podpisania umów mogłoby dojść jeszcze w maju br. Potem wykonawca będzie miał 14 miesięcy na realizacje inwestycji. Obok już istniejących jezdni manewrowych, stanowisk postojowych oraz oświetlenia pojawią się urządzenia wypoczynkowe i toalety.

Formuła realizacji i zakres inwestycji

Zamówienie, realizowane w formule Projektuj i buduj, obejmie wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem decyzji administracyjnych, stanowiących podstawę do rozpoczęcia robót. Na ich podstawie wykonawca wybuduje budynek higieniczno-sanitarny wraz z wyposażeniem i wszelkimi przyłączami, w tym wodociągowym, sanitarnym, energetycznym, oraz kanalizacją deszczową. Zamówienie obejmuje również budowę placu zabaw, strefy odpoczynku, budowę konstrukcji do odśnieżania samochodów ciężarowych oraz nasadzenie zieleni.

W zgodzie z ekologią

W budynku higieniczno-sanitarnym powinny zostać zamontowane urządzenia ograniczające zużycie wody. Dodatkowo, w celu zmniejszenia kosztów eksploatacji, obiekt należy wyposażyć w instalacje do produkcji i magazynowania energii wyprodukowanej z instalacji fotowoltaicznej.

Termin realizacji robót

Prace projektowe powinny zakończyć się w czasie nie dłuższym niż pięć miesięcy. Roboty wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie powinny zostać ukończone w terminie nie dłuższym niż dziewięć miesięcy. Całkowity czas realizacji inwestycji powinien zakończyć się do 14 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Źródło finansowania

Zamówienie jest przewidziane do finansowania środków budżetowych będących w dyspozycji Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

– podali urzędnicy na stronie katowickiej GDDKiA.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2022