Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Roztańczone Lato oraz powtórki baletowe w Teatrze Ziemi Rybnickiej [WIDEO]

Facebook Twitter

W drugim tygodniu sierpnia (10-14.08.) Teatr Ziemi Rybnickiej zaprasza na projekcje filmów, letnie powtórki baletowe oraz warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży. Szczegóły znajdziecie w poniższym harmonogramie:

fot. Teatr Ziemi Rybnickiej

10.08.2020, godz.19.00, DKF Ekran: “Obrazy bez autora”

Zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami obejmującymi trzy epoki niemieckiej historii, opowiada historię Kurta, młodego studenta Akademii Sztuk Pięknych, który zakochuje się z wzajemnością w swojej koleżance Ellie. Na drodze uczuciu staje ojciec dziewczyny, szanowany lekarz, profesor Seeband. Młodzi bohaterowie nie mają świadomości, że ich życie uwikłane zostało w mroczną tajemnicę z przeszłości, którą skrzętnie skrywa Seeband. Reżyseria: Florian Henckel von Donnersmarck, Prod. Niemcy / Włochy (2018), dramat, thriller. Czas: 188 min.

11.08.2020, godz. 9.30 do 12.30, Estrada na Kampusie, „W zgodzie z naturą: kamienie, kamyki, kamyczki…” Warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży

Prowadzenie: Barbara Budka. Miejsce: scena na Kampusie, ul. Rudzka 13. Wstęp wolny. W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych warsztaty będą prowadzone na scenie plenerowej lub – w ostateczności – w pomieszczeniach na zapleczu sceny na kampusie. Warsztaty będą przeprowadzone zgodnie z aktualnymi wytycznymi sanitarnymi obowiązującymi w czasie walki z pandemią COVID-19. Uczestnicy są zobowiązani do podania swoich danych kontaktowych (Imię i nazwisko, wiek, numer telefonu) oraz do przestrzegania Wytycznych sanitarnych dla uczestników zajęć TZR dostępnych na stronie internetowej TUTAJ.

11 – 28.08.2020, „Roztańczone Lato” –otwarte Warsztaty Tańca z instruktorami Studio Tańca VIVERO

W programie warsztaty z tańca jazzowego, współczesnego, klasycznego, akrobatyki i różnych stylów street dance. Warsztaty dla dzieci od 7 lat, młodzieży i dorosłych. Zajęcia będą się odbywać we wtorki o godz.18.00-19.30 i piątki o godz. 10:00-11.30. Szczegółowy program na stronie studiotancavivero.pl oraz na plakatach.

11.08.2020, godz.17.30, letnie powtórki baletowe Bolshoi Ballet Summer Encores 2020; „Jezioro łabędzie”- retransmisja spektaklu z Teatru Bolshoi z dnia 23.02.2020

Muzyka: Piotr Czajkowski, choreografia: Jurij Grigorowicz na podstawie choreografii Mariusa Petipy i Lwa Iwanowa. W rolach głównych: Olga Smirnowa jako Odetta / Odylia, Jacopo Tissi jako Książę Zygfryd, Denis Zacharow jako Rotbart, zły czarownik, Aleksiej Putincew jako Błazen.

Jezioro łabędzie fot. E.Fetisova_FB

12.08.2020, godz.10.00, filmowe lato na bogato: projekcja filmu „Klara Muu”

Gatunek: animacja; produkcja: Norwegia 2018. Młoda krowa Klara pragnie zostać sławną gwiazdą muzyki. Niestety nie wszyscy uważają, że ma talent… Kiedy trafia prosto z dużego miasta na farmę swojego ojca, czekają ją tam nie lada wyzwania. Czas: 66 min.

13.08.2020, godz.10.00, filmowe lato na bogato: projekcja filmu „Bayala i ostatni smok”

Gatunek: animacja, przygodowy, fantasy; produkcja: Luxemburg, Niemcy 2019. Czas: 85 min. Czarodziejska kraina Bayala była szczęśliwym domem dla elfów i wróżek dopóki podstępna królowa Ophira nie porwała i uwięziła smoki – źródło życiodajnej, magicznej mocy.

14.08.2020, godz.10.00, filmowe lato na bogato: projekcja filmu „Chłopiec i wilk”

Gatunek: komedia; produkcja: Francja 2019. Czas: 80 min. Od 7 lat. Hugo wyjeżdża na wakacje do babci – Sary (Carmen Maura). Starsza pani mieszka samotnie w domu nad brzegiem morza, a jej największym marzeniem jest zorganizowanie hucznego przyjęcia, na które stawi się cała rodzina. Kiedy na miejsce zaczynają przybywać kolejni goście, Sara opowiada im niezwykłą historię. Według niej – w dzień swoich 80-tych urodzin – zostanie porwana przez… wilka. Ma to być część umowy, którą ona i zwierzę zawarli wiele lat temu.

Przypominamy również, że uczestnicy powyższych wydarzeń mają obowiązek zasłaniania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj