RTP Unia Racibórz: wygrana na początek walki o 1/16 Ligi Mistrzyń

W pierwszym meczu turnieju eliminacyjnego w Słowenii, unitki pokonały zespół gospodarzy ŽNK Pomurje 3:1. Już do przerwy podopieczne trenera Remigiusza Trawińskiego prowadziły 2:0 po golach Chinasy i Natali Chudzik, która wykorzystała rzut karny.

Na strzeloną po przerwie bramkę miejscowej drużyny odpowiedziała ponownie Chinasa i Unia wygrała spotkanie. Wiele wskazuje na to, że była to decydująca wygrana w boju o awans, dwa kolejne zespoły z Albanii i Białorusi, z którymi raciborzanki zagrają w sobotę i we wtorek są zdecydowanie słabsze od Mistrzyń Polski.
Fazy grupowa Ligi Mistrzów kobiet

ŽNK Pomurje – Unia Racibórz 1-3 (0 – 2)
Andreja Nikl 64′ – Gloria Chinasa Okoro 21′, 72′, Natalia Chudzik 41′ (rzut karny)

Pomurje: 12. Katarina Puš – 21. Andreja Nikl, 9. Manja Benak, 20. Anisa Rola, 5. Kristina Erman – 16. Kaja Eržen (72, 8. Nina Marič), 2. Sara Ketiš (88, 17. Anja Prša), 10. Manja Rogan, 11. Monika Conjar, 18. Tjaša Tibaut – 4. Tanja Vrabel.

Unia: 1. Daria Antończyk – 4. Hanna Konsek, 16. Gabriela Grzywińska, 11. Donata Leśnik – 74. Daria Kasperska, 77. Emilia Zdunek (85, 9. Katarzyna Rozmus), 2. Natasza Górnicka, 10. Anna Żelazko (75, 7. Dżesika Jaszek), 8. Natalia Chudzik – 66. Patrycja Wiśniewska, 15. Gloria Chinasa Okoro.

żółte kartki: Eržen, Nikl