Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ruda najlepszą rzeką w Polsce

Facebook Twitter

Rybniczanie nie potrafią uwierzyć, że to właśnie ta rzeka wygrała w ogólnopolskim plebiscycie "Rzeka Roku".

Ruda – najlepszą rzeką w Polsce. Znamy wyniki ogólnopolskiego konkursu „Rzeka Roku 2015” organizowanego przez Klub Ekologiczny Gaja. Rywalizacja do samego końca była emocjonująca – przyznaje Jacek Bożek prezes klubu:

Wynik choć ważny nie jest najważniejszy, istotne jest to, że ludzie przypominają sobie, że żyją nad rzeką, o którą mogą i powinni dbać:

Rybniczanie nie potrafią uwierzyć, że to właśnie ta rzeka wygrała w ogólnopolskim plebiscycie „Rzeka Roku”. Choć upodobali sobie ją kajakarze, którzy na odcinku od Stodół do Kuźni Raciborskiej pływają jej meandrami, to dla większości mieszkańców rzeka Ruda nie kojarzy się z rekreacją:

Ruda to wyjątkowa rzeka – mówią kajakarze, którzy od lat urządzają na niej spływy. To co zachwyca to jej dziki i zmieniający się charakter – podkreśla Jacek Kluczniok ze Stowarzyszenia Aktywni Miłośnicy Rudy:

Zwycięstwo rzeki Rudy w ogólnopolskim konkursie to ogromny sukces – dodaje w rozmowie z Arkadiuszem Żabką Jacek Kluczniok:

Organizatorem konkursu „Rzeka Roku” jest Klub Ekologiczny Gaja, a ambasadorem znana podróżniczka Beata Pawlikowska. Zdobycie tytułu Rzeki Roku to przede wszystkim prestiż i jej ogólnopolska promocja. Wręczenie nagrody odbędzie się w listopadzie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj