Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rudzka od jutra (14.10.) przejezdna [WIDEO]

Facebook Twitter

Od środy, 14 października, po 8 miesiącach prac, kierowcom udostępniony zostanie kolejny wyremontowany odcinek ulicy Rudzkiej. Kolejny etap rozbudowy ul. Rudzkiej obejmował 750-metrowy odcinek od skrzyżowania z ulicą Słonecznikową do skrzyżowania z ulicą Piastowską.

Rozbudowa obejmowała m.in. nawierzchnię jezdni, chodniki i ścieżkę rowerową, zatoki autobusowe, oznakowanie poziome i pionowe, budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ul. Energetyków, a także kanalizację deszczową, oświetlenie uliczne oraz przebudowę sieci teletechnicznej, szerokopasmowej i wodociągowej, przebudowę kanalizacji sanitarnej. Prace realizuje wybrana w przetargu firma Auto Trans Asfalty Sp. z o.o. z Gierałtowic za kwotę 7.366.920,02 zł.

Warto dodać, że z uwagi na przebudowę skrzyżowania ulicy Energetyków z ul. Rudzką likwidacji uległ wlot z ul. Konwalii. Wymusiło to wykonanie w bezpośrednim sąsiedztwie ul. Rudzkiej tzw. placu nawrotnego przy ulicy Konwalii. Ostatecznie prace budowlane na całości zadania powinny zostać zakończone w połowie listopada 2020 roku.

W związku z udostępnieniem ulicy Rudzkiej kierowcom zniesione zostaną ograniczenia dotyczące funkcjonowania komunikacji miejskiej. Od czwartku, 15 października, autobusy linii 6, 12, 41, 43A, 45 i 48 wracają do obsługi przystanków Orzepowice Rondo i Orzepowice Wawok.

Przebudowa ul. Rudzkiej – najdłuższej (10 km) ulicy Rybnika – realizowana jest etapami od kilku lat. Zakończony odcinek jest przedostatni. Do rozbudowy zostanie jeszcze ostatni fragment drogi, od ronda u zbiegu ulic Rudzka – Góreckiego – Podmiejska do tzw. grobli na Zalewie Orzepowickim.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj