StartWiadomości

Runmageddon tym razem ku pamięci górników z Zofiówki

Debiutanci będą mogli zmierzyć się z 3 kilometrową formułą Intro, z ponad 15 przeszkodami. Osoby o nieco większym apetycie na ekstremalne doznania, wezmą udział w Rekrucie, czyli 6 kilometrowym dystansie z co najmniej 30 przeszkodami. Na żądnych jeszcze większej dawki ekstremalnych wrażeń czekać będzie najdłuższy, 12 kilometrowy dystans Classic z minimum 50 utrudnieniami.

Podczas Runmageddonu Silesia JSW, osoby stawiające na „nocne życie” będą mogły wystartować również w nocnej wersji 6 kilometrowego biegu z ponad 30 przeszkodami, czyli Nocnym Rekrucie. Dla dzieci w wieku 4-11 lat zaplanowana została specjalna jednokilometrowa trasa, gdzie najmłodsi będą mogli poczuć smak ekstremalnej zabawy.

Dla upamiętnienia tragicznej śmierci Górników, którzy zginęli w maju w Ruchu Zofiówka, organizator Runmageddonu wraz z zarządem JSW S.A. podjął decyzję o przygotowaniu specjalnych serii Runmageddonu dla górników z Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Doceniając ryzykowną pracę, jaką na co dzień wykonują Górnicy oraz mając w sercu i pamięci tragiczne wydarzenia z maja 2018 r., chcemy, zapraszając ich do udziału w naszym wydarzeniu, oddać hołd i powiedzieć „dziękujemy”. To w końcu oni ryzykują swoje zdrowie i niekiedy życie w ciężkiej pracy w kopalni – mówi Jarosław Bieniecki, prezes Runmageddonu.

Górnicy wezmą udział w biegach w formule Rekrut, pokonają dystans 6 kilometrów najeżony ponad 30 przeszkodami. Starty specjalnych górniczych serii odbywać się będą co 15 minut w godzinach od 12:00 do 14:00. Runmageddon Silesia JSW SA rozpocznie się w sobotę (30.06.) od godz. 7:40 i potrwa do niedzieli (1.07.)

 

Zostaw komentarz