Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rusza 12. edycja Industriady. Na inaugurację zaprasza osiedle familoków w Czerwionce-Leszczynach

Facebook Twitter

Wiemy, gdzie odbędzie się tegoroczna inauguracja Industriady czyli Święta Zabytków Techniki. Będzie to jedno z największych na Śląsku - osiedle familoków w Czerwionce- Leszczynach. 12 edycja Industriady odbędzie się w sobotę 11 września.

Inauguracja wydarzenia na familokach to dla nas bardzo dobra wiadomość

– mówi rzeczniczka Urzędu Miasta i Gminy w Czerwionce-Leszczynach:

Hanna Piórecka-Nowak: Dla nas to jest szansa na sporą promocje i faktycznie obserwujemy, że nasze familoki odwiedza duża ilość turystów, ale przy tej okazji bardzo dziękujemy taż naszym mieszkańcom, którzy dbają o to osiedle, którzy tam mieszkają i są niezwykle gościnni względem tych turystów. Cieszymy się, że wspólnie możemy być gospodarzami Industriady w tym roku, mamy zaszczyt, że to właśnie u nas odbędzie się wojewódzkie otwarcie.

Do Szlaku Zabytków Techniki familoki z Czerwionki-Leszczyn dołączyły w 2016 roku. Osiedle liczy blisko 100 budynków i co ciekawe, każdy z nich jest inny:

Hanna Piórecka-Nowak: Wyróżniają się detalami architektonicznymi, watro przespacerować się uliczkami osiedla, choć w tej chwilo trwa tam wielki remont, ale to również wskazuje na to, że inwestujemy w to miejsce, bo akurat prowadzona jest termomodernizacja osiedla.

Industriadę zainauguruje w samo południe koncert zespołu Śląsk, potem do wieczora koncerty, widowiska, warsztaty i nietuzinkowe wydarzenia. Będzie można także poznać osiedle familoków z ziemi i powietrza

– dodaje rzeczniczka:

Hanna Piórecka Nowak: Będzie kolejka turystyczna, więc będzie można zwiedzić osiedle kolejką, co uwielbiają mieszkańcy i turyści. Jeżeli pogoda dopisze, to będzie można również zobaczyć na nasze osiedle z wysokości, bo zaplanowaliśmy loty balonem na uwięzi. Mnóstwo atrakcji dla turystów, bardzo serdecznie zapraszamy na Industriadę na familoki.

Industriada 2021 odbywać się będzie w 38 obiektach w 25 miejscowościach województwa śląskiego. „Technika to was zaskoczy” to hasło przewodnie tegorocznej edycji.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lutego 2023