Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Rusza budowa centrum przesiadkowego w Żorach

Facebook Twitter

Teren obecnego dworca zamknięty. Dziś (19.07.) rusza budowa centrum przesiadkowego w Żorach. Z wiadomości Radia 90 wiecie już, że oznacza to zmiany w komunikacji autobusowej. Autobusy wszystkich przewoźników będą zatrzymywały się na peronach tymczasowych przy Rybnickiej i Męczenników Oświęcimskich, natomiast Bezpłatna Komunikacja Miejska będzie korzystała z osobnego peronu przy ulicy Muzealnej.

Fot. zory.pl

Poszczególne linie będą kursowały z następujących peronów:

Godziny odjazdu autobusów z peronów tymczasowych pozostają bez zmian, tj. są takie same, jak obecnie z dworca autobusowego.

W związku z budową centrum przesiadkowego, na czas prac wprowadzone zostaną także inne zmiany:

  • autobusy linii 69 będą zaczynały kursy z Żor od przystanku „Dworcowa 02” przy szkole muzycznej oraz będą przyjeżdżały z Mikołowa na przystanek „Dworcowa 01”, mieszczący się po przeciwnej stronie ulicy Dworcowej,
  • autobusy firmy Sindbad będą przyjeżdżały i odjeżdżały z przystanku „Dworcowa 01”,
  • postój taksówek zostanie przeniesiony z Dworca Autobusowego na ulicę Klimka, przy byłym Gimnazjum nr 2.

Wprowadzone zostaną także zakazy zatrzymywania się i parkowania w miejscach peronów zastępczych, które zostaną oznakowane liniami przystankowymi P-17, czyli tzw. „zygzakami” oraz w strefie postoju taksówek przy ul. Klimka, która także zostanie oznakowana odpowiednimi znakami pionowymi.

W ramach projektu pn. „Mobilni Żorzanie – systemowe rozwiązania w zakresie mobilności miejskiej” powstanie nowoczesne centrum przesiadkowe, integrujące transport autobusowy, rowerowy i samochodowy wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Wybudowana zostanie też droga rowerowa wzdłuż al. Jana Pawła II, która połączy centrum miasta, osiedla mieszkaniowe i miejsca pracy, a tym samym ułatwi przemieszczanie się po mieście na rowerze.

Projekt otrzymał dofinansowanie w wysokości 5 615 139,10 zł ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 czerwca 2020