Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Rusza I Jastrzębski Przegląd Filmów Religijnych

Facebook Twitter

Msza święta w jastrzębskim kościele „Na górce” i koncert muzyki sakralnej w intencji górników, którzy odeszli na wieczną szychtę, także spotkanie z reżyserem Krzysztofem Zanussim. To są punkty w programie I Jastrzębskiego Przeglądu Filmów Religijnych Dedykowanych Papieżowi Janowi Pawłowi II „Szukałem Was”. Wydarzenie w ten weekend (1-3.02.) w Jastrzębiu.

Fot. Pavlofox \ pixabay.com

Rozpoczyna się 1 lutego – od dwóch projekcji. Młodsi uczniowie jastrzębskich szkół zobaczą o g. 11 film pt. „Karol, który został świętym” z 2014 r. w reż. Grzegorza Sadurskiego, a starsi o g. 13 – Apartament” z 2015 r. w reż. Macieja Czajkowskiego i Przemysława Hausera.

Drugi dzień przeglądu to uroczysta msza święta o g. 13. 00 i koncert w intencji górników, którzy odeszli na wieczną szychtę w kościele NMP Matki Kościoła przy ul. Ks. Jerzego Popiełuszki. Koncert muzyki sakralnej to dwa utwory: Veni Creator Wojciecha Kilara oraz I Litania Ostrobramska Stanisława Moniuszki w wykonaniu solistów i chóru Filharmonii Śląskiej oraz orkiestry „Aukso” pod batutą Marka Mosia. Po koncercie – podczas pokazu zamkniętego – wyświetlany będzie w kinie Centrum o g. 15.00 film biograficzny pt. „Świadectwo” na podstawie książki kard. Stanisława Dziwisza w reż. Pawła Pitery z 2008 r.

Wieczorem, o g. 19.00 w Domu Zdrojowym odbędzie się wieczór autorski z Krzysztofem Zanussim.

Trzeci dzień przeglądu to projekcja filmu fabularnego pt. „Brat naszego Boga” z 1997 r. w reż. Krzysztofa Zanussiego według dramatu Karola Wojtyły. Film będzie wyświetlany w kinie „Centrum” w Jastrzębiu-Zdroju 3 lutego br. o godz. 15.00. Choć wstęp na seans jest bezpłatny, niezbędne są bilety, które kasa MOK wydaje od 28 stycznia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj