Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rusza konkurs dla przedsiębiorców ze Śląska. W puli 150 tys. zł

Facebook Twitter

Śląski Fundusz Rozwoju i akcelerator z Doliny Krzemowej – Plug and Play ogłosiły konkurs dla startupów, którego finał odbędzie się w październiku podczas Europejskiego Forum Przyszłości. Na uczestników czekają nagrody o łącznej wartości 150 tys. zł.

Fot. Tomasz Żak / UMWS / slaskie.pl

Na celowniku organizatorów konkursu dla startupów są innowacyjne produkty, usługi i procesy, które znajdą zastosowanie w regionach wdrażających procesy transformacji gospodarczej oraz w regionach postindustrialnych, chcących rozwijać się i tworzyć cyfrowe społeczeństwa. Udział w konkursie jest bezpłatny, a zgłoszenia są przyjmowane za pośrednictwem platformy znajdującej się pod adresem: www.efp-silesia.com.

Alina Komorowska: Spośród zgłoszonych startupów, w pierwszym etapie konkursu wybierzemy 50, które w kolejnej rundzie przygotują dwuminutową wideoprezentację. Do kolejnego etapu przejdzie 20 uczestników. Tam, razem z przedstawicielami Plug and Play będą pracować nad wystąpieniem podczas finałowej sesji na Stadionie Śląskim. W finale uczestnicy zaprezentują swoje rozwiązania przed jury i publicznością. Jury złożone z przedstawicieli Plug and Play oraz Śląskiego Funduszu Rozwoju wybierze spośród finalistów zwycięzcę i dwóch laureatów, którym wręczy kolejno 100 tys. zł, 30 tys. zł i 20 tys. zł

– tłumaczy Alina Komorowska, członek zarządu Śląskiego Funduszu Rozwoju, organizatora Forum. Uczestnictwo w konkursie to korzyści dla młodych przedsiębiorców.

Benjamin Kloss: Konkurs ma charakter międzynarodowy: transfer technologii na Śląsk i internacjonalizację śląskich technologii na świecie. Samo uczestnictwo w konkursie stwarza startupom możliwość rozwoju, skalowania biznesu oraz budowania rozpoznawalności marki na arenie międzynarodowej. No i oczywiście szanse na wdrożenie własnych koncepcji poprzez aktywny networking z inwestorami obecnymi na Stadionie Śląskim podczas Europejskiego Forum Przyszłości

– podkreśla Benjamin Kloss, dyrektor Plug and Play Austria.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj