Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rusza Oktoberfest w Restauracjach Staropolskich [materiał partnera]

Facebook Twitter

Październik nie musi kojarzyć się ze spadającymi liśćmi i ochłodzeniem w pogodzie. To także czas na piękne, wesołe święto, jakim jest Oktoberfest. Aby poczuć bawarską ucztę nie trzeba wyjeżdżać do Monachium, wystarczy, że odwiedzimy jedną z Restauracji Staropolskich w regionie. W Świerklanach i w Mszanie- tu zjemy przepyszną golonkę w specjalnym zestawie przygotowanym przez Restauracje Staropolskie.

W każdy piątek, sobotę i niedzielę października Restauracje Staropolskie, czyli: Chata Staropolska i Karczma Staropolska zapraszają na Oktoberfest. To znane na całym świecie bawarskie święto jest także popularne w naszym regionie. Chcesz dobrze pojeść? Te lokale są dla Ciebie.

W październiku przygotowaliśmy dla naszych gości weekendowe Octoberfesty. W ramach specjalnej oferty, nasz kucharz przygotował zestaw Octoberfest, w skład której wchodzi m. in. wybitna golonka. Całość jest dostępna w kuszącej, promocyjnej cenie. Przygotuje je dla Państwa Damian Broda, jeden z lepszych kucharzy na Śląsku i w Zagłębiu.

-mówi Daniela Mazur, dyrektor marketingu w sieci lokali Restauracje Staropolskie.

Golonkę przygotowujemy precyzyjnie od samych podstaw. Kalibrujemy ją do pożądanych rozmiarów, to jest jakieś 0,5 kg do 0,7 kg. Solankujemy, ale nie w soli peklowej tylko naturalnej. Następnie gotujemy ją w niskiej temperaturze ok. 3 godziny. Ta golonka zatapiana jest w ciemnym piwie i w warzywach. Na koniec ją podpiekamy dla nadania chrupkości.

-dodaje Damian Broda, szef kuchni w sieci Restauracje Staropolskie.

Radio 90: Jakie danie jeszcze warto zamówić, przychodząc i oddając swoje kubki smakowe w Pana ręce?

Szczególnym powodzeniem cieszy się u nas królik, który jest konfitowany w gęsim tłuszczu, jak również schab z dzika, który podawany jest z sosem borowikowym, ciemnymi kluskami i buraczkami z koprem włoskim. Jest to danie, które jest bardzo popularne w naszej restauracji. Polecam je osobiście, na pewno każdy będzie zadowolony

-kończy Damian Broda.

Damian Broda, szef kuchni Restauracji Staropolskich

Dodajmy, że Damian Broda jest kucharzem z 20-letnim stażem. Pracował w renomowanych restauracjach w Krakowie, Zakopanem i w Hiszpanii. Był także na stażu w Atelier Amaro u Wojciecha Amaro.

Naszym założeniem było stworzenie wydarzenia, w trakcie którego można dzielić wolne chwile z najbliższymi. To ważne zwłaszcza teraz, kiedy wszyscy doskonale wiemy, jaka sytuacja ma miejsce w Polsce i na świecie. Chcemy odczarować te negatywne emocje i zaprosić wszystkich do wspólnego biesiadowania i spędzania czasu: w gronie przyjaciół, rodziny, życzliwych ludzi. U nas poczujecie się Państwo bezpiecznie jak w domu i komfortowo jak w najlepszej restauracji. Nasi goście są dla nas najważniejsi

-dodaje Daniela Mazur.

W Restauracjach Staropolskich w każdą sobotę organizowane są dancingi. Prowadzą je znani i lubiani DJ-e w regionie. Chata Staropolska dysponuje także komfortowymi miejscami noclegowymi.

W ostatnim czasie na kulinarnej mapie regionu pojawiła się nowa restauracja należąca do Restauracji Staropolskich, to Smaki Staropolskie. Mieszkańcom regionu ta restauracja znana jest jako restauracja Rączka Gotuje.

To restauracja przez duże „R”.  To miejsce eleganckie, które idealnie nadaje się nie tylko na randkę, spotkanie wieczorne czy obiad rodzinny, ale również na spotkania biznesowe

–  podsumowuje Daniela Mazur, dyrektor marketingu w sieci lokali Restauracje Staropolskie.

Zobacz jak dojechać:

Chata staropolska

 • ul. Wodzisławska 39
 • 44-325 Mszana
 • tel. +48 32 474 51 37
 • kom. +48 506 922 588
 • restauracja czynna codziennie od godziny 7:00 do 23:00

Karczma Staropolska

 • ul. Żorska 33
 • 44-266 Świerklany
 • tel. +48 32 440 92 00
 • kom. +48 506 922 588
 • Restauracja czynna codziennie od godziny 8:00 do 22:00

Staropolskie Smaki

 • ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 50
 • 44-300 Wodzisław Śląski
 • tel. +48 32 440 22 08
 • kom. +48 506 922 588
 • Restauracja czynna od poniedziałku do czwartku w godzinach od 12:00 do 20:00 oraz od piątku do niedzieli w godzinach od 12:00 do 21:00.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2022