Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rusza PlusLiga. Jastrzębski Węgiel zainauguruje sezon

Facebook Twitter

W ten weekend ruszają rozgrywki siatkarskiej PlusLigi. W gronie faworytów do tytułu niezmiennie od lat, Jastrzębski Węgiel. Zespół zainauguruje nowy sezon wyjazdowym meczem przeciwko drużynie z Zawiercia. To spotkanie w niedzielę (13.09.).

fot..jastrzebskiwegiel.pl

My pytamy trenera „pomarańczowych” Luke’a Reynoldsa – jak przebiegły przygotowania?

To były interesujące dwa miesiące, w których wzajemnie się poznawaliśmy. Grupa zaczęła wspólnie ze sobą pracować i udowodniła, że jest świetnym kolektywem. Kiedy rozpoczęła się gra, były momenty, w których pokazaliśmy nasz duży potencjał, ale wciąż brakuje nam jeszcze konsekwencji. W pewnych fragmentach niektórych meczów wznieśliśmy się na naprawdę wysoki poziom, ale zdarzały nam się również wpadki, tak jak byśmy byli dopiero na początku przygotowań i znów trzeba pracować nad poprawą tych słabszych elementów.

Jak szkoleniowiec ocenia formę swojego zespołu?

Wracając po tak długiej przerwie, tak naprawdę nikt nie wiedział, jak zawodnicy zareagują. Zarówno fizycznie, jak i pod względem mentalnym. Jeśli chodzi o stronę fizyczną, jestem bardzo zadowolony z tego, w jakim punkcie jesteśmy. W trakcie dwóch miesięcy ciężkich treningów zanotowaliśmy tylko jedną drobną kontuzją, która wyniknęła podczas turnieju w Bełchatowie. Zawodnicy są zdrowi i pracują na naprawdę wysokim poziomie. To bardzo ważne, biorąc pod uwagę czasy, w jakich przyszło nam wszystkim funkcjonować. Bycie zdrowym pozwoliło nam wykonywać duży krok naprzód.

Władze Jastrzębskiego Węgla jak co roku stawiają przed drużyną niezmienne cele:

W tym Klubie oczekiwania są niezmienne – trzeba wygrywać wszystko, co tylko się da. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę. Wiem to ja, wiedzą to sponsorzy i wiedzą to także kibice. Wymagania w Jastrzębskim Węglu są wysokie. Tutaj nie ma odwoływania się do sukcesów z przeszłości. Tu z każdym nowym sezonem buduje się zespół z myślą o walce. O walce o najwyższe cele. Rozumiem to i moją rolą jest wydobycie maksimum z drużyny.

Inauguracja nowego sezonu i mecz Jastrzębskiego Węgla przeciwko Aluron CMC Warcie Zawiercie w niedzielę (13.09.). Tydzień później w sobotę (19.09.) pierwsze spotkanie Jastrzębskiego Węgla we własnej hali, przeciwnikiem będzie Asseco Resovia Rzeszów.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj