Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rusza przebudowa wiaduktu w Jastrzębiu-Zdroju. Będą objazdy

Facebook Twitter

Wyłączona z ruchu zostanie aleja Piłsudskiego w rejonie budowy oraz fragment ulicy Północnej - od skrzyżowania z aleją Piłsudskiego do budynku prokuratury. Zaplanowano także budowę ronda na skrzyżowaniu alei Piłsudskiego z ulicami Graniczną i Północną. Objazdy wytyczone zostały aleją Piłsudskiego, ul. Sybiraków, ul. Północną, Grodzką i Pszczyńską.

fot. UM Jastrzębie/Barbara Englender

Zmiany czekają również na pasażerów komunikacji miejskiej.

Przystanek autobusowy przy Urzędzie Miasta przeniesiony zostanie przed skrzyżowanie alei Piłsudskiego z ulicami Harcerską i Katowicką. Będzie się on znajdował na wysokości przychodni. Rozkład jazdy autobusów pozostaje bez zmian. W związku z tym, że część autobusów poruszać się będzie ulicą Katowicką, wprowadzony zostanie na niej obustronny zakaz zatrzymywania (na odcinku od alei Piłsudskiego do łącznika z ulicą Północną).

Przebudowa wiaduktu to jedna z najdroższych inwestycji realizowanych przez Jastrzębie-Zdrój w ostatnich latach. Będzie kosztowała prawie 18 milionów 370 tysięcy złotych. Na budowę wiaduktu i ronda na skrzyżowaniu ulic Graniczna-Północna-Aleja Piłsudskiego firma Eurovia Polska S.A. ma tylko 680 dni.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj