StartWiadomości

Rusza remont na ul. Łąkowej i Kościuszki w Raciborzu

Pierwszy etap prac to przebudowa Łąkowej przed skrzyżowaniem z ul. Gwiaździstą do początku skrzyżowania z Kościuszki i Stalową. Ten odcinek do czerwca będzie całkowicie wyłączony z ruchu, wyznaczono objazdy. Również od czwartku (21.03.) ruszają prace na Kościuszki, od ul. Jeziorowej do ul. Wandy, będzie tam obowiązywał ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

Objazd dla ruchu kołowego będzie poprowadzony od ronda na Placu Konstytucji 3 Maja przez ul. Marii Skłodowskiej Curie – ul. Bolesława Prusa – ul. Stalową do skrzyżowania ul. Łąkowej/ Tadeusza Kościuszki/Stalowej.

Odcinek ul. Łąkowej od w/w ronda do skrzyżowania z ul. Słoneczną (włącznie) będzie dostępny dla ruchu, zatem będzie możliwość dojazdu do sklepu Tesco oraz znajdujących się przy tym odcinku budynków mieszkalnych.

Planowany termin zamknięcia do dnia 9 czerwca br.

ETAP VIII obejmuje odcinek ul. Tadeusza Kościuszki od ul. Jeziorowej do ul. Wandy – pas lewy w kierunku centrum miasta i dworca kolejowego.

Począwszy od 21 marca br. planowane jest wyłączenie tego pasa ruchu. Na przebudowywanym odcinku będzie obowiązywał ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Ruch będzie się odbywał prawym pasem jezdni.

Jednocześnie informujemy, że tymczasowo, na czas trwania całego zadania inwestycyjnego przystanek autobusowy obecnie znajdujący się przy ul. Tadeusza Kościuszki (niedaleko skrzyżowania z ul. Księdza Stanisława Staszica) – planuje się przenieść na ul. Księdza Stanisława Staszica, rejon posesji nr 26 i 31.

Autobusy miejskie (za wyjątkiem linii C) oraz PKS-u, w tym czasie nie będą kursowały ul. Tadeusza Kościuszki oraz ul. Łąkową. Przejazdy tych autobusów są planowane ulicami Księdza Stanisława Staszica i Opawską.

Na stronie powiatu znajdują się trasy objazdów dla obu etapów. Sprawdź TUTAJ

Zostaw komentarz