Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Remont wiaduktu na ul. Nowopszczyńskiej w Żorach. Kierowców czekają utrudnienia [WIDEO]

Facebook Twitter

Do Pszczyny przez Mikołów i Tychy. Tak będzie wyglądał ruch samochodów ciężarowych w Żorach, gdzie na przełomie lipca i sierpnia rozpoczyna się remont wiaduktu na ulicy Nowopszczyńskiej. Najwięcej utrudnień czeka na kierowców pojazdów ciężarowych, samochody osobowe będą jeździły tam wahadłowo.

Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami ponieważ będzie tam ruch wahadłowy, zablokowany będzie ruch dla pojazdów ciężarowych, będą mogły przejechać tylko samochody osobowe i komunikacja miejska.

Radio 90: Dlaczego remont jest konieczny?

To już stan techniczny wiaduktu, obiekt ‚upominał się’ o remont. W trakcie remontu zostanie wzmocniona między innymi stalowa konstrukcja obiektu jak i podpory.

Przedsiębiorcy z terenu Żor, którzy muszą tą drogą przejeżdżać, mogą zgłaszać się do żorskiego magistratu. Tam postaramy się pomóc i znaleźć rozwiązanie- mówi Radiu 90 Wioleta Kurzydem z Biura Promocji i Sportu Urzędu Miasta w Żorach:

Jeśli jest taka potrzeba przedsiębiorcy mogą się zgłaszać i wnioskować o pozwolenie na przejazdy do Wydziału Infrastruktury Miejskiej i Inwestycji Urzędu Miasta Żory, by znaleźć, wypracować jak najlepsze rozwiązania tej sytuacji. Dla pozostałych kierowców samochodów ciężarowych wytyczony będzie objazd przez Tychy i Mikołów.

Radio 90: Przez Tychy i Mikołów, do kwietnia? To nie brzmi dobrze.

Musimy się liczyć z tym, że jak każdy obiekt na naszych drogach, także ten potrzebuje remontu. Ten remont jest nieunikniony.

Prace mają potrwać do kwietnia 2020 roku, kiedy dokładnie ruszą na razie nie wiadomo. W Urzędzie Miasta w Żorach słyszymy, że to będzie przełom lipca i sierpnia. Koszt przebudowy wiaduktu to niecałe 7 milionów złotych.

Zobacz trasę objazdów:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj