Ruszają ferie na Śląsku: jakie warunki w Beskidach?
Ruszają ferie na Śląsku, a my pytamy: z jaką pogodą? Posłuchajcie. Mamy komunikat beskidzkiego GOPR-u.

Szacowany czas czytania: 00:51
Czas na ferie na Śląsku
Mówi ratownik dyżurny Mikołaj Patryas:
Mikołaj Patryas: Powiem szczerze, że warunki są trochę średnie, ponieważ pogoda nie jest zachęcająca do wyjścia w góry. Temperatury gdzieś przy naszych dyżurkach oscylują w granicach zera stopni. Wieje umiarkowany wiatr, widoczność jest ograniczona praktycznie wszędzie, bo tam od 200 do 500 metrów i przede wszystkim szlaki. Szlaki są dosyć mocno oblodzone, więc warunki turystyczne są dosyć trudne. Inaczej sprawa wygląda jeżeli chodzi o warunki narciarskie, ponieważ na stokach narciarskich na szczęście mają sztucznie naśnieżanie, więc warunki mamy od dobrych do bardzo dobrych.
Czy śląskie ferie oznaczają dla goprowców większą ilość pracy?
Mikołaj Patryas: Zazwyczaj tak, co roku odnotowujemy jakby większy ruch. Zobaczymy jak będzie w tym roku.
Ferie na Śląsku potrwają do 1 marca.