Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ruszają Kulturalne Ferie z Biblioteką. Zapisz się na zajęcia!

Facebook Twitter

Jak każdego roku, w okresie ferii zimowych biblioteka organizuje dla dzieci zajęcia warsztatowe i atrakcje. Hasłem przewodnim zbliżających się ferii będzie szeroko pojęta kultura i sztuka. Podczas zajęć uczestnicy odkryją cuda świata, nakręcą własny film, stworzą komiks pod okiem eksperta, pobawią się w teatr oraz projektantów mody, wspólnie pomuzykują i pośpiewają.

Fot. aaleks_romanova \ pixabay.com

Zajęcia zaplanowano w okresie od 14 do 25 lutego w oddziałach i filiach raciborskiej biblioteki, zgodnie z grafikiem dostępnym TUTAJ.

W akcji Kulturalne Ferie z Biblioteką udział biorą:

  • EUREKA – Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży (Biblioteka, ul. Kasprowicza 12)

Zaplanowano cykl zajęć warsztatowych, z których każde dotyczyć będą innego rodzaju sztuki. Tematami spotkań będą: architektura, teatr, moda, sztuki plastyczne, film oraz muzyka. Zajęcia w każdy poniedziałek, środę i piątek w godzinach 11.00-14.00.

  • Filia Publiczno-Szkolna nr 3 Ocice, ul. Tuwima 1

Cykl zajęć poświęcony kulturze i literaturze krajów skandynawskich. Dzieci poznają Szwecję z Astrid Lindgren, Finlandię z Muminkami oraz Norwegię i „Doktora Ptoktora” Jo Nesbo.

 

  • Filia Publiczno-Szkolna nr 5 Płonia, ul. Sudecka 2

Zajęcia warsztatowe poświęcone będą różnym dziedzinom sztuki oraz ich najbardziej znanym przedstawicielom. Wśród omawianych sztuk znajdzie się malarstwo z Fridą Kahlo, moda z Coco Chanel, muzyka z Bobem Dylanem a także warsztaty o architekturze „Siedem cudów świata”.

  • Filia Publiczno-Szkolna nr 8, ul. Żorska 2

Zajęcia o kulturze i zabytkach Wielkiej Brytanii. Tematami spotkań będą: „Muzyczny Albion”, „Big Ben i architektura Londynu”, „Harry Potter – naczelny mag angielskiej fantastyki” oraz „Herbatka u Królowej Elżbiety”.

  • Filia Publiczno-Szkolna nr 9 Brzezie, ul. Myśliwca 9

Zajęcia przeznaczone dla dzieci od 7 do 12 poświęcone będą wyjątkowym artystom. Wśród nich Salvador Dali, Iris Apfel oraz Ludwig van Beethoven.

  • Filia Publiczno-Szkolna nr 10 Markowice, ul. Jordana 6

Zajęcia dotyczyć będą wybitnych polskich artystów. W programie: „O Zofii co zbierała kolory” oraz „Przygody Frycka Chopina”.

Biblioteka zaprasza również na warsztaty plastyczne z Szymonem Telukiem. 21 lutego o godzinie 10.00 dzieci mogą wziąć udział w warsztatach „Zaczarowany świat Walta Disneya” (od 7 lat), a o godzinie 12.00 odbędą się warsztaty „Manga” (od 12 lat).

Dodatkowo, 25 lutego zaplanowana jest wycieczka do Teatru Miejskiego w Gliwicach na spektakl „Przygody Tomka Sawyera” wg Marka Twaina w reż. Krzysztofa Materny.

Noc z grami bez prądu to całonocny maraton planszówek dla młodzieży powyżej 13 lat, a w nim kreatywna rozrywka, dziesiątki tytułów planszówek i gier karcianych, sesje LARP i RPG, ciekawe dyskusje, pokazy filmowe, i odrobina relaksu na bibliotecznych kanapach. Noc rozpocznie się 18 lutego o godz. 20.00 w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12.

Zapisy na warsztaty, wycieczkę do teatru i na Noc z grami bez prądu przyjmuje EUREKA – Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży, ul. Kasprowicza 12

Na wszystkie zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy. Liczba miejsc ograniczona!

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 lipca 2022