Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ruszają prace na jednym z największych rezerwatów w województwie śląskim [FOTO, WIDEO]

Facebook Twitter

Wraz z początkiem listopada ruszą prace w Rezerwacie Przyrody Łężczok. Nadleśnictwo Rudy Raciborskie, na którego trenie znajduje się rezerwat, postanowiło utwardzić tam szlaki piesze i rowerowe. Wszytko po to by poprawić komfort dla odwiedzających.

To wyjątkowe miejsce, ale należy i zadbać o to by turyści przemierzali teren właśnie po wyznaczonych szlakach i nie niepokoili żyjących tam ptaków. Mówi nadleśniczy Nadleśnictwa Rudy Raciborskie, Robert Pabian:

Prace są tu niezbędne, bo to miejsce cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców całego śląska – dodaje Karolina Witek z Nadleśnictwa Rudy Raciborskie:

Roboty ma nadzorować regionalny konserwator ochrony środowiska, Jolanta Prażuch:

Nadleśniczy Pabian ma nadzieję, że trasy rowerowe na Łężczoku, zwłaszcza biegnący ze wschodu na zachód przez rezerwat Szlak Husarii, uda się wkrótce połączyć ze ścieżkami rowerowymi wiodącymi do Raciborza. Co na to prezydent Raciborza, Mirosław Lenk?

Dodajmy, że modernizacja ścieżek rowerowych i pieszych rozpocznie się na początku listopada i najpóźniej zakończy się w lutym przyszłego roku. Koszt prac to blisko 522 tysiące złotych, z czego 85% to unijne dofinansowanie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2022