Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ruszają przesłuchania do Fedrowania

Facebook Twitter

Poradzisz godać? Spróbuj swoich sił! Wodzisławskie Centrum Kultury wraz ze Stowarzyszeniem "Vladislavia" po raz 10. zapraszają na konkurs gawędziarski "Fedrowani w godce".

fot. Gazeta Wodzisławska

Tegoroczne przesłuchania konkursowe odbędą się 27 i 28 listopada o godzinie 9:00. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Tematyka monologów powinna dotyczyć górnictwa lub śląskiej rodziny. Mile widziane będą gawędy odnoszące się do pracy w górnictwie i związanych z nią tradycji. Uczestników oceniać będzie jury, które wybierze po trzech laureatów z czterech kategorii wiekowych.

Już po raz dziesiąty na wodzisławskiej scenie zmierzą swoje siły lokalni gawędziarze. Impreza ta z pewnością spodoba się wszystkim miłośnikom tradycji śląskich i naszej gwary, bo już na trwałe wpisała się w klimat kulturalny Wodzisławia Śląskiego i regionu. Jej organizacja jest wynikiem dobrej współpracy ze Stowarzyszeniem „Vladislavia” – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy oraz zaproszenie na poczęstunek. Po zakończeniu przesłuchań zostanie ogłoszona lista finalistów, a oficjalny werdykt zostanie odczytany 14 grudnia na uroczystej Gali Konkursu Gawędziarskiego „Fedrowani w godce” w Wodzisławskim Centrum Kultury. Podczas gali zebrana publiczność będzie mogła posłuchać najlepszych lokalnych gawędziarzy oraz zobaczyć występ Zespołu Pieśni i Tańca „Vladislavia” z WCK.

Konkurs pokazuje, że gwara śląska ma się dobrze. Ważne, by stwarzać okazję do tego by młodzi ludzie mogli ją prezentować i przede wszystkim być dumnymi z posiadanej umiejętności jaką jest „godani” – mówi Dominika Brzoza-Piprek ze Stowarzyszenia „Vladislavia”.

Zgłoszenia na przesłuchania konkursowe są przyjmowane do 21 listopada br. Wypełnioną kartę zgłoszenia należy wysłać na adres:

Stowarzyszenie „Vladislavia”
Ul. Na Górze 28
44-341 Skrbeńsko

Regulamin imprezy oraz karta zgłoszenia znajdziecie TUTAJ.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 maja 2022