Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ruszmy się z kanapy! Aktywność fizyczna poprawi nastrój, także w święta

Facebook Twitter

Jak w święta poprawić sobie nastrój? Jest dobre jedzenie, wolny czas, ale czegoś Ci brakuje? Poruszaj się. To nie mit, że aktywność fizyczna wyzwala dobre samopoczucie i przyjemne odczucia. Jak to się dzieje?

fot. pixabay.com

Zdrowa głowa

Podczas aktywności fizycznej uwalniają się hormony, między innymi endorfiny, dzięki ich działaniu, sport działa tak kojąco. Wpływa to na uczucie relaksu, działa przeciwbólowo, antystresowo i poprawia humor. Sport dotlenia narządy i tkanki. To wszystko sprawia, że większą równowagę psychiczną, jesteśmy bardziej pewni siebie i lepiej radzimy sobie z trudnościami.

Lek na dolegliwości

Wszelkie ćwiczenia fizyczne, związane z jakimkolwiek wysiłkiem pomagają nam utrzymać organizm w dobrej kondycji. Wiadoma kwestia to utrzymanie prawidłowej wagi. Jednak mowa tutaj również o narządach wewnętrznych – serce, płuca, mięśnie, wszystko lepiej pracuje.

Myślisz, że sport nie jest dla Ciebie?

Sport wyczynowy to faktycznie duże poświęcenie, ale tutaj nie o to chodzi. Wystarczy spacer, jogging, jazda na rowerze, ćwiczenia na macie, pływanie. Ważniejsza w tym wszystkim jest regularność. Niech sport będzie sposobem na rozwiązanie codziennych problemów, niezależnie od tego, czy czujemy się sportowcami, czy nie.

Sport łączy ludzi

Aktywność fizyczna zmusza nas do ruszenia się z kanapy! Przecież na spacerze czy przejażdżce rowerowej możemy spotkać kogoś znajomego. A może nawet uda się zawrzeć nowe kontakty i dzielić z kimś pasję do sportu? Czas spróbować!

Aby uprawianie sportu działało pozytywnie na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne, nie potrzeba specjalistycznego sprzętu, wielogodzinnych treningów, czy dostępu do siłowni. Wystarczy chęć i regularność.

Sport pomaga Ci zostawić za sobą problemy? Jaką formę aktywności wybierasz?

Daj nam znać! Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj