Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ruszył nabór na dotacje programu „Moja Woda”

Facebook Twitter

100 milionów złotych rozeszło się jak ciepłe bułeczki. Taką kwotę w ubiegłym roku przeznaczono na program „Moja Woda”. Dzięki niemu można było otrzymać dofinansowanie na przydomowe zbiorniki do łapania deszczówki. Właśnie ruszył kolejny nabór.

Zainteresowanie było ogromne, dlatego też Ministerstwo Środowiska i Klimatu wspólnie z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska uruchomiło kolejną edycję. Można już składać wnioski na dotacje. Każdy właściciel domu jednorodzinnego będzie mógł otrzymać dotację do 5 tys. zł, ale nie więcej niż 80% kosztów kwalifikowanych.

To zysk dla środowiska i dla domowych budżetów

– przekonuje minister Michał Kurtyka.

Michał Kurtyka: Jeżeli mówimy o korzyściach to mamy świadomość jak palącym, jak ważnym problemem dla naszego kraju jest kwestia poprawienia bilansu wodnego, zapewnienia, aby jak najwięcej wody, która trafia do nas w postaci deszczów czy w postaci wody roztopowej była jednocześnie wykorzystana na tym miejscu, gdzie ona trafiła. Stąd już milion metrów sześciennych, które za pośrednictwem tej pierwszej edycji programu „Moja Woda” zwiększyliśmy naszą zdolność retencjonowania wody i stawiamy sobie taka samą ambicję w tym roku.

Wnioski należy składać do wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej przed zakończeniem realizacji przedsięwzięcia.

Po szczegóły zerknij TUTAJ.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lutego 2023