Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ruszył program „Czyste Powietrze +”. Ciągle jednak są problemy z uzyskaniem dotacji

Facebook Twitter

Nowy ulepszony program "Czyste Powietrze +" mający pomóc w likwidacji kopciuchów ruszył 15 lipca. Według zapowiedzi rządzących wypłaty mają się pojawić na kontach jeszcze przed rozpoczęciem remontu. Przedpłata ma wynieść do 50 procent maksymalnej kwoty dotacji.

Tymczasem cały czas informujecie nas o problemach z otrzymaniem dotacji. Jedną z takich osób jest Ryszard z Czerwionki – Leszczyn, który wziął kredyt w wysokości 34 tysięcy złotych na zakup pompy ciepła. Liczył na dofinansowanie, do dziś pieniędzy nie otrzymał, a kredyt musi spłacać:

Ryszard: Kredyt był wzięty na to. Myślałem, że dostałem dofinansowanie, to część tego kredytu spłacę. A tu nic z tego.

Radio 90: Ile pan zainwestował w pompę ciepła?

Ryszard: W pompę ciepła 33900 zł. Pieniędzy z banku, w którym wziąłem kredyt na ten cel, na pompę ciepła. W ogóle się zdziwiłem, że bank` mi dał takie pieniądze przy moich dochodach, ale dostałem na pompę ciepła.

Radio 90: Dostał pan pieniądze, licząc, że będzie dofinansowanie.

Ryszard: Tak, liczyłem, że będzie dofinansowanie. Tu niestety nic. Faktura pół roku ważna.

Radio 90: WFOŚiGW w Katowicach tłumaczy, że wniosek został odrzuconym z powodu nieuzupełnienia w wyznaczonym terminie dokumentów.

Ryszard: Niech pan popatrzy, na datę kiedy miałem od notariusza papiery wszystkie, to jest marzec. Jak ja mogłem im to w styczniu złożyć?

Z mieszkańcem Czerwionki Leszczyn rozmawiał Arkadiusz Żabka. Takich przykładów jest jednak więcej. Według danych z początku lipca w całym kraju do wojewódzkich funduszy ochrony środowiska wpłynęło 466 tysięcy wniosków na kwotę dofinansowania przekraczającą 8,4 mld zł. Do dziś wypłacono dofinansowanie w wysokości 3,14 mld złotych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2023