Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ruszył przetarg na budowę OSP w Niewiadomiu. Do 23 marca można składać oferty

Facebook Twitter

To ma być prosta bryła z dachem dwuspadowym, w środku miejsce na 3 strażackie wozy. Ruszył przetarg na budowę siedziby remizy OSP w Niewiadomiu. Do 23 marca można składać oferty w przetargu na realizację zwycięskiego projektu ogólnomiejskiego z budżetu obywatelskiego 2022 w Rybniku.

Wizualizacja remizy fot.ospniewiadom.pl

„Pomóż nam pomagać Tobie – budowa remizy strażackiej” – to właśnie ten projekt zyskał najwięcej głosów rybniczan w głosowaniu na projekty ogólnomiejskie w ramach rybnickiego budżetu obywatelskiego 2022. Przedsięwzięcie ma obejmować budowę remizy strażackiej przy ulicy Ignacego Mościckiego dla ochotniczej straży pożarnej wraz z zapleczem sanitarnym i technicznym oraz strefy rekreacyjno-sportowej, w tym przestrzeni zielonej, dla mieszkańców Niewiadomia.

Zgodnie z ogłoszonym przetargiem, realizacja zadania ma odbywać się w trybie zaprojektuj i wybuduj. Do obowiązków Wykonawcy będzie należało opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem jej zatwierdzenia, wybudowanie obiektu i przekazanie do użytkowania – zgodnie z przepisami prawa budowlanego oraz przepisami szczegółowymi wydanymi na tej podstawie.

Budynek remizy ma mieć formę prostej i zwartej bryły z dachem dwuspadowym (…). Przewiduje się wykończenie elewacji budynku w formie czerwonej cieniowanej cegły oraz betonu architektonicznego. Obiekt ma zostać podzielony na strefy funkcjonalne, z wyraźnym wydzieleniem dla części bojowej OSP. Od frontu przewidziano halę garażową dla 3 wozów wraz z zapleczem w postaci pomieszczeń przeznaczonych dla strażaków i ich sprzętów. Drugą strefę stanowić będzie sala szkoleniowo-bankietowa z zapleczem kuchennym (…). Sala powinna być połączona z przylegającym do budynku tarasem

– czytamy w ogłoszeniu o przetargu.

Całość kompleksu ma być dostępna dla szerokiego grona odbiorców, w tym dla osób ze szczególnymi potrzebami. Oferty przetargowe należy złożyć do 23 marca 2022 r., do godz. 09.00.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 marca 2023