Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Ruszył remont kąpieliska Ruda. Będą trzy baseny i… lodowisko!

Facebook Twitter

Rozpoczął się długo oczekiwany remont kąpieliska Ruda w Rybniku. Obiekt od lat wymagał modernizacji. Firmy z Rybnik i Jaworzna, które wykonają prace już weszły na teren budowy i roboty ruszyły. Całość zadania nadzoruje MOSiR.

Mówi zastępca Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybniku, Janusz Taranczewski:

Prace ruszyły już pełną parą. Niecka starego basenu jest już zdemontowana. Są różne prace przygotowawcze. Kąpielisko wymagało przebudowy, co roku było łatane, sztukowane, cały czas czekaliśmy na decyzję podjęcia tej inwestycji. W końcu w Rybniku powstanie z prawdziwego zdarzenia kąpielisko otwarte. Mam nadzieję, że w przyszłości dobuduje się także basen zamknięty.

Obiekt, który zostanie wybudowany, będzie jednym z najnowocześniejszych w naszym województwie. Zakres prac, które trzeba wykonać jest ogromny – dodaje dyrektor Taranczewski:

Przede wszystkim usunięcie starej infrastruktury: szatnie, kasy itd., całej niecki basenowej i niecki dla dzieci. Dlatego, że to będzie zupełnie nowa forma, ona mniej więcej będzie się mieściła w zakresie starego basenu. Będą to trzy mniejsze baseny: jeden dla dzieci, jeden ogólny, a jeden pływacki. Będą tam zjeżdżalnie, kaskady, prysznice…

Na nowej Rudzie powstać ma między innymi plac zabaw, boiska do gry w siatkówkę i piłkę nożną oraz sztuczna plaża. Co ciekawe znajdzie się tam miejsce także na… lodowisko:

Po remoncie wydłużony zostanie również okres korzystania z obiektu, kąpielisko ma być czynne od maja do końca września. Dodajmy, że koniec prac zaplanowano na czerwiec przyszłego roku. Roboty pochłoną 38 milionów złotych.

Sprawdź, gdzie w regionie czynne są kąpieliska

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 grudnia 2019