Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Ruszyła przeprowadzka. Biblioteka w Żorach w nowych wnętrzach we wrześniu [WIDEO]

Facebook Twitter

Od poniedziałku (6.07.) wszystkie placówki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żorach są nieczynne. Przypominamy w Radiu 90. Biblioteka rozpoczęła wielką przeprowadzkę, przenosi się z osiedla Pawlikowskiego do nowej siedziby, w dawnym młynie elektrycznym przy ul. Rybnickiej.

wizualizacja dr hab. Jan Sikora/zory.pl

Nowoczesna biblioteka na miarę XXI wieku będzie gotowa dla czytelników we wrześniu. Na razie wypożyczenia zostały automatycznie przedłużone do 30 września, a zajęcia stałe, wydarzenia i warsztaty zostały odwołane.

Czytaj także:

Nowa siedziba żorskiej biblioteki powstała dzięki realizacji projektu pn. „Kolej przedsiębiorczości – rewitalizacja obiektów i przestrzeni dworca PKP i dawnego Młyna Elektrycznego w Żorach – etap II Spółdzielnia Kultury”, dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Przypomnijmy jak ma wyglądać nowa siedziba biblioteki w Żorach, będzie mieściła się na czterech poziomach, na dachu budynku ma być kawiarnia:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2020