Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ruszyło głosowanie w wodzisławskim budżecie obywatelskim

Facebook Twitter

Rozpoczęło się głosowanie na projekty w ramach Wodzisławskiego Budżetu Obywatelskiego, potrwa dwa tygodnie, do 5 lutego. To szansa na włączenie mieszkańców w proces decydowania o lokalnych wydatkach i tym samym sprawowania władzy w samorządach.

Fot. wodzislaw-slaski.pl

Wodzisławianie mogą wybierać spośród 25 projektów. To m.in. budowa oświetlenia na ulicy Żwirowej czy osiedlu Piastów, budowa miejsca rekreacji w Radlinie II, warsztaty kreatywne dla kobiet 40+, plac zabaw i siłownia pod chmurką na Wilchwach czy osiedlu Dąbrówki. Wśród projektów również pojawienie się huśtawek dla osób niepełnosprawnych na Trzech Wzgórzach.

Biorąc udział w przygotowaniu budżetu obywatelskiego, mieszkaniec miasta współdecyduje o dystrybucji określonej puli środków publicznych. Budżet obywatelski zapewnia także większą przejrzystość działań samorządu terytorialnego.

Zasady głosowania:

Głosowanie odbywa się w następujących formach:

  1. na papierowej karcie do głosowania udostępnionej indywidualnym mieszkańcom w Biurze Obsługi Klienta w Urzędzie Miasta Wodzisławia Śląskiego (budynek 4b, pokój 115 – 116), po uzyskaniu oświadczenia o miejscu zamieszkania i podaniu daty urodzenia. Przed wydaniem karty wymagane jest okazanie dokumentu potwierdzającego tożsamość,
  2. elektronicznie, na formularzu elektronicznym za pośrednictwem internetu, (TUTAJ).

Każdy mieszkaniec może oddać jeden głos na jeden projekt. Głos oddaje się poprzez postawienie znaku „x” w kratce obok wybranego projektu. Za karty nieważne uznane zostaną karty niezgodne z ustalonym wzorem. W głosowaniu mogą wziąć udział tylko mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego.

Za głosy nieważne uznane zostaną karty:

wypełnione nieczytelnie i niezawierające wymaganych danych lub podpisów,

  • zawierające więcej wskazań projektów niż jeden,
  • niezawierające żadnych wskazań projektów,
  • gdy mieszkaniec zagłosował więcej niż jeden raz.

Lista projektów, na które można głosować: TUTAJ.

Oddać głos można tutaj: TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj