Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ruszyły centra handlowe. Były nieczynne przez 21 dni

Facebook Twitter

Galerie handlowe od dziś (28.11.) otwarte w całej Polsce. Z powodu pandemii sklepy w centrach handlowych były nieczynne od 7 listopada, 21 dni. W sobotę (28.11.) ruszyły także centra w naszym regionie, niektóre sklepy wydłużyły godziny handlu.

Fot. pixabay.com

Sklepy w galeriach handlowych są czynne po 21- dniowej przerwie, zamknięte nadal pozostają kina, kąciki zabaw, a gastronomia działa tylko w formie na wynos lub dowóz.

Focus Park w Rybniku informuje:

Wszystkie sklepy ponownie otwarte. Niektóre czynne do 22.00.

Centrum Rybnik Plaza opublikowało zasady, które dotyczą funkcjonowania centrum handlowego.

Tak jak do tej pory obowiązuje zachowywanie 1,5 m dystansu oraz zasłanianie nosa i ust oraz dezynfekcja rąk przez klientów. W lokalach handlowych i usługowych w centrum handlowym obowiązuje limit osób, maksymalnie na ich terenie może przebywać 1 osoba na 15 m² powierzchni sprzedaży lub świadczenia usług powyżej 100 m² lub 1 osoba na 10 m² powierzchni sprzedaży lub świadczenia usług do 100 m² .

Do odwołania obowiązują godziny dla seniora. W obiektach handlowych i usługowych, których przeważająca działalność polega na sprzedaży: żywności, produktów kosmetycznych innych niż przeznaczone do perfumowania i upiększania, artykułów toaletowych, środków czystości, produktów leczniczych, wyrobów medycznych i środków spożywczych specjalnego przeznaczenia, a także obiektów świadczących usługi pocztowe od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 12:00 obsługiwane będą jedynie osoby powyżej 60. roku życia.

Czynna jest galeria Karuzela w Wodzisławiu Śląskim, a Wiślanka w Żorach także przypomina o tym, że sklepy działają w ścisłym reżimie sanitarnym, tzn.:

  • Ograniczona liczba klientów – max. 1 os./15m kw.
  • Obowiązek zasłaniania nosa i ust
  • Przy wejściu do sklepu trzeba będzie zdezynfekować ręce lub używać rękawiczek ochronnych podczas całych zakupów
  • Gastronomia – wyłącznie „na wynos” i „na dowóz”
  • Kino Helios – zawieszone

Zależy nam, by wizyty w naszej Galerii zawsze były udane, dlatego prosimy, abyście na zakupach dbali o swoje bezpieczeństwo.

Także sklepy i punkty sprzedażowe w Galerii Zdrój i Galerii Jastrzębie są otwarte z uwzględnieniem obowiązujących przepisów i zaleceń sanitarnych.

W niedzielę (29.11.) galerie handlowe będą nieczynne, najprawdopodobniej w grudniu będą trzy niedziele z możliwością zakupów, trwają ustalenia czy handel będzie możliwy także w Mikołajki.

Czekaliście na możliwość zakupów w galeriach?

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj