StartWiadomości Wiadomości dnia

Ruszyły egzaminy gimnazjalne [FOTO]

W Zespole Szkół numer 5 imienia Józefa Rymera w Rybniku-Niedobczycach jest o poranku nasz reporter Robert Krzyżaniak, bo postanowił sprawdzić czy uczniowie tej placówki rozpoczną egzamin. Tak się właśnie dzieje, ale jeszcze wczoraj nie było to takie pewne.

Zespół Szkół numer 5 był jedną z ostatnich placówek w Rybniku, w których przeprowadzenie egzaminu było zagrożone. Jeszcze po 12.00 w komisjach brakowało tu 11 nauczycieli. Dopiero późnym popołudniem udało nam się zgromadzić odpowiednią ilość członków komisji– powiedział Radiu 90 dyrektor szkoły Aleksander Pojda. Ale dzisiaj rano nadal nie było wiadome, czy egzamin się rozpocznie.

Pojawiły się głosy, że wśród wymaganej liczby członków każdej komisji musi być jeden przedstawiciel szkoły. A komisji jest tutaj sześć. Egzamin stanął pod znakiem zapytania. Ostatecznie kwadrans po 8.00 kuratorium wyjaśniło całą sprawę. Egzamin może się odbyć i właśnie się odbywa. Zdaje go tutaj 76 uczniów z 3 klas. Jak mówili zdający, są dobrze przygotowani, ale równie ważne jak wiedza jest dla nich fakt, że mogli dzisiaj przystąpić do egzaminu, choć cała sytuacja nie jest dla nich komfortowa.

Trzymamy kciuki.

Zostaw komentarz