Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ruszyły konsultacje w sprawie rozkładu jazdy MZK w Czerwionce-Leszczynach. Będą zmiany

Facebook Twitter

Będzie zmiana rozkładu jazdy autobusów MZK w Czerwionce-Leszczynach. Odczują ją także, choć w mniejszym stopniu, mieszkańcy Suszca, Żor i innych gmin ościennych - informuje Międzygminny Związek Komunikacyjny z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju.

Nowy rozkład jazdy ma zacząć obowiązywać od stycznia 2022 roku. Jakie są najważniejsze zmiany? Mówi rzecznik MZK, Rafał Jabłoński:

Rafał Jabłoński: Nowym połączeniem, będzie połączenie między Żorami i Rybnikiem przez Stanowice, Bełk, Palowice i Szczejkowice i to jest linia nr 306. To wynika m. in. z informacji, jakie docierały do władz Czerwionki-Leszczyn, ponieważ ten pierwszy etap konsultacji i pierwszy proponowany rozkład jazdy, który już się pojawił na stronie internetowej MZK, to jest efekt tych sygnałów, jakie docierały bezpośrednio od mieszkańców do Urzędu Miasta i Gminy w Czerwionce-Leszczynach. Kolejną nowością jest obsługiwanie przez MZK Książenic i centrum przesiadkowego w Szczygłowicach. Te dwa miejsca obsługiwać będą linie 302 i 303. Linią 302 natomiast będzie też można dojechać do Rybnika.

Będą też zmiany w numeracji autobusów – dodaje Rafał Jabłoński:

Rafał Jabłoński: Jeśli chodzi o konkrety, to oznaczenia linii od 309 do 313 znikną, a pojawią się linie o numerach od 301 do 306. Pozostawiamy linię 307, czyli linię z Pawłowic do Żor, natomiast linię 308, która obecnie ma numerację 308A, B i C zastąpi jedna linia 308, która jest poprowadzona na trasie Żory-Suszec.

Rafał Jabłoński, rzecznik Międzygminnego Związku Komunikacyjnego z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju

Zmiany w rozkładzie jazdy już były konsultowane z mieszkańcami, ale konsultacje trwać będą nadal, zapewnia MZK:

Rafał Jabłoński: On będzie konsultowany do 21 listopada br. opublikowany rozkład jazdy już ten, który ma obowiązywać już od 1 stycznia 2022 roku i po wejściu w życie rozkładu jazdy 1 stycznia 2022 roku będzie oczywiście czas- tak jak do tej pory to robiliśmy – na konsultacje i zakończenie całej procedury nastąpi prawdopodobnie w lutym. Jest to skomplikowany proces, obejmuje duży teren, dlatego też zależy nam na tym, żeby jak najwięcej pasażerów zgłaszało swoje uwagi.

Wnioski, sugestie i uwagi można przekazywać za pośrednictwem formularza kontaktowego na stronie MZK, mailowo na adres: mzk.pok@mzkjastrzebie.com, pocztą tradycyjną lub osobiście.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2021