Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ruszyły prace przy budowie ścieżek rowerowych w Wodzisławiu, mają być gotowe za miesiąc

Facebook Twitter

Rowerem znad Balatonu na rynek. Urząd Miasta w Wodzisławiu podpisał umowę z firmą, która zajmie się budową fragmentów nowych ścieżek oraz remontem oznakowania tych już istniejących.

Wszystko na prośbę mieszkańców – podkreśla zastępca prezydenta Wodzisławia, Barbara Chrobok:

Na prace z budżetu obywatelskiego pójdzie blisko 100 tysięcy złotych. Co zostanie zrobione za te pieniądze?

Jak przebiegać będą trasy? Oto dokładny opis :

Trasy nr 283 i 314
Na terenie Wodzisławia Śląskiego projekt zakłada, że trasy te pobiegną od granicy z miastem Radlin bocznymi ulicami przez Radlin Górny na skraj os. Piastów. Część przebiegu obu tras jest wspólna.

Trasa nr 311
Trasa ta pobiegnie od granicy z miastem Radlin bocznymi ulicami przez Radlin Dolny i os. Przyjaźni, a następnie istniejącym ciągiem pieszo-rowerowym wzdłuż drogi nr 78 do dworca kolejowego.

Trasa nr 312
Projekt zakłada, że trasa ta rozpocznie się przy przystanku kolejowym Wodzisław Śląski – Radlin i pobiegnie bocznymi drogami do Szuściaka, prowadząc dalej wzdłuż drogi nr 932 do Dolanka na skraju gminy Marklowice.

Trasa nr 315
Trasa ta pobiegnie drogami leśnymi do przystanku kolejowego Wodzisław Śląski – Radlin, następnie ul. Bolesława Chrobrego przez Radlin Dolny do Radlina Górnego, po czym bocznymi drogami skrajem Pszowa do Zawady.

Trasa nr 316
Była oznakowana na m.in. na odcinku prowadzącym przez Zawadę i od granicy z Turzą Śląską do stadionu MOSiR w Wodzisławiu Śląskim. Projekt obejmuje remont odcinków przebiegających przez teren Wodzisławia Śląskiego. Projekt zakłada też oznakowanie odcinka prowadzącego lasem przez ośrodek rekreacyjny Balaton do Dolanka na skraju Marklowic, po czym do Szuściaka razem z trasą nr 312 wzdłuż drogi nr 932. Ostatni odcinek poprowadzi bocznymi drogami do Chałupek na skraju Marklowic.

Trasa nr 317
Na terenie Wodzisławia Śląskiego projekt zakłada, że trasa ta pobiegnie bocznymi ulicami przez Zawadę – Szybik, Zawadzkie Kąty, Kokoszyce i Jedłownik do targu w pobliżu MOSiR a następnie przez os. Kopernika i lasem do ośrodka rekreacyjnego Balaton.

Trasa nr 324
Ma ona docelowo prowadzić spod MOSiR w Wodzisławiu Śląskim przez gminę Mszana i Gołkowice do granicy czeskiej. Była oznakowana wyłącznie w granicach Wodzisławia Śląskiego, ale jej oznakowanie praktycznie zanikło.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 marca 2021