Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ruszyły prace w jastrzębskich Łazienkach

Facebook Twitter

Historyczny obiekt w Jastrzębiu- Zdroju nabierze blasku. Ruszyły roboty przy modernizacji budynku Łazienki III. Z powodu konieczności wykupienia fragmentu sąsiadującej działki, należącej do Sióstr Boromeuszek, były opóźnienia z rozpoczęciem prac. Ostatecznie z końcem czerwca, pracownicy firmy realizującej inwestycję mogli wejść na teren budowy.

fot.I.Grela/ jastrzebie.pl

Na początek zajęli się wzmacnianiem fundamentów oraz wykonaniem podpiwniczenia dla całości budynku. Po modernizacji, w obiekcie miasto planuje organizację wystaw i warsztatów artystycznych, a dzięki pracowni fotograficznej z ciemnią, młodzi adepci sztuki zapoznają się z fotografią analogową.

fot.I.Grela/ jastrzebie.pl

Miasto pozyskało na tą inwestycję prawie 6,6 mln złotych dofinansowania. Całkowity koszt inwestycji wynosi prawie 10 mln złotych.

Projekt pn. „Rewitalizacja obiektu Łazienki III w Parku Zdrojowym” jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 maja 2022