Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ruszyły szczepienia policjantów na Śląsku. W kolejce następne służby mundurowe [WIDEO]

Facebook Twitter

Rozpoczęły się szczepienia mundurowych. Śląscy policjanci mogą przyjmować dawki w trzech punktach. To Szpital Tymczasowy MCK w Katowicach, Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej i SP ZOZ MSWiA Poliklinika w Częstochowie.

fot. Śląska Policja

Jako pierwszy dawkę szczepionki w Katowicach przyjął szef śląskich policjantów inspektor Roman Rabsztyn. Oprócz policjantów będą też szczepieni chętni z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Izby Celno-Skarbowej, Straży Miejskiej, Straży Ochrony Kolei i Inspekcji Transportu Drogowego.

Dzisiaj (25.03.) szczepienia mundurowych ruszyły na Śląsku, a całość działań koordynowana jest w naszym województwie przez policjantów ze Sztabu Policji KWP w Katowicach. Aby odciążyć medyków szczepiących również inne grupy obywateli, mundurowi będą przyjmowali dawki do późnego popołudnia, również w soboty i niedziele. Zaplanowano, że tygodniowo we wszystkich trzech punktach szczepień, czyli: w Szpitalu Tymczasowym MCK w Katowicach, Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej i SP ZOZ MSWiA Poliklinice w Częstochowie zaszczepionych zostanie około 2400 osób, w tym blisko 1400 samych policjantów.

Szacuje się, że akcja podania pierwszej dawki szczepionki powinna zakończyć się dla mundurowych już w maju, jeśli oczywiście nie wystąpią żadne nieprzewidziane utrudnienia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2024