Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Rutkowski za Szymurę. Zmiana w obronie GKS-u Jastrzębie

Facebook Twitter

Kontraktu z klubem nie przedłużył dotychczasowy kapitan zespołu Kamil Szymura, który nie zaakceptował warunków nowej umowy przedstawionych przez klub. Wybrał ofertę innego GKS-u, Tychy. W jego miejsce klub zatrudnił Michała Rutkowskiego.

www.gksjastrzebie.com

To 26- letni obrońca, który w minionym sezonie występował w drugoligowej Bytovii Bytów i był bliski awansu z tym zespołem do pierwszej ligi. W barwach Bytovii rozegrał 24 mecze strzelając 3 gole. Mierzący 190 centymetrów defensor jest wychowankiem Rozwoju Katowice, co ciekawe to wnuk legendarnego bramkarza GKS Katowice, Franciszka Sputa.

Rutkowski to pierwszy nowy zawodnik w drużynie. Dodajmy, że nowego pracodawcę znalazł duet trenerów Jarosław Skrobacz- Jan Woś, który w trakcie sezonu, po słabych wynikach drużyny zrezygnował z prowadzenia GKS-u Jastrzębie. Obaj zostali zatrudnieni przez innego pierwszoligowca Miedź Legnica. Skrobacz poprowadzi tę drużynę a Woś będzie jego asystentem.

Piłkarze GKS Jastrzębie bardzo intensywnie spędzą krótką letnią przerwę między sezonami. Już w środę (5.08.) podopieczni Pawła Ściebury wrócą do zajęć testami motorycznymi w Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, natomiast dzień później spotkają się na pierwszym treningu przy Kościelnej.

Przygotowania – Lato 2020

05.08 Testy motoryczne (katowicka AWF)
06.08 Pierwszy trening (godz. 10:00, ul. Kościelna)
12.08 Sparing – MFK Karwina
16.08 Mecz Pucharu Polski – Stomil Olsztyn (wyjazd; termin może ulec modyfikacji)
22.08 Sparing – rywal w trakcie ustalania
29.08 Inauguracja I-ligowego sezonu (rywal jeszcze nieznany)

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj